رادیو مجازی اتاق ایران - 19 آذر 97

با دستور وزیر امور اقتصادی و دارائی

ساعات کاری گمرک پلدشت افزایش یافت

در راستای اجرای دستورالعمل وزیر امور اقتصادی و دارائی و دستور رئیس کل گمرک ایران، ساعات کاری گمرک پلدشت تا ساعت ۲۴ افزایش یافت.

21 دی 1396
کد خبر : 11759
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

در راستای اجرای دستورالعمل وزیر امور اقتصادی و دارائی و دستور رئیس کل گمرک ایران، ناظر گمرکات استان آذربایجان غربی، افزایش فعالیت و آمادگی برای ارائه خدمات و تشریفات گمرکی گمرک پلدشت تا ساعت ۲۴ را اعلام کرد.

این موضوع همچنین به منظور ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی بین سازمان‌های دخیل در تشریفات گمرکی، با هدف تقویت مرزهای ورودی و خروجی، این موضوع را به سازمان های همجوار و گمرکات ابلاغ شده است.

گمرک پلدشت در ۴۷ کیلومتری غرب ماکو و شمالی ترین نقطه این استان واقع شده است. پایانه و گمرک مرزی پلدشت در کنار رود مرزی ارس قرار گرفته که یکی از دروازه‌های ترانزیت کالا از ایران به اروپاست.

مسیر گمرک و پایانه مرزی پلدشت به کشورهای ارمنستان، جمهوری آذربایجان و قفقاز  متصل است و وجود این مسیر مناسب، رونق مبادلات اقتصادی ایران با شمال آسیا و اروپا را موجب شده است.

گمرک پلدشت با وجود ظرفیت های صادراتی، ترانزیتی و گردشگرپذیری، نمود عینی بهره مندی از یک ظرفیت محلی برای ارزآوری پایدار در این استان مرزی است.

 

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه