رادیو مجازی اتاق ایران - 1 اسفند 97

دولت 50درصد ارز موردنیاز شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی را می‌پردازد

معاون وزیر صنعت می‌گوید دولت به‌عنوان مشوق، 50 درصد ارز موردنیاز شرکت‌ها برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی را تقبل می‌کند.

20 تیر 1397
کد خبر : 14296
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت 50 درصد ارز موردنیاز شرکت‌ها برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی را تقبل می‌کند.

حسین اسفهبدی افزود: شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران نیمی از ارز موردنیاز شرکت‌ها برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی را به‌عنوان مشوق جدید پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: قرار است این ارز در سه نمایشگاه بین‌المللی آینده که 2 مورد آن در پاکستان و یکی دیگر در قطر برگزار می‌شود، به متقاضیان پرداخت شود.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی اضافه کرد: هدف آن است که حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی برای افراد و شرکت‌ها از صرفه اقتصادی برخوردار باشد و بتوانند در کشورهای مقصد به اقدام‌هایی مانند بازاریابی، امضای قرارداد، راه‌اندازی دفتر یا شریک یابی دست بزنند.

اسفهبدی گفت: اکنون شرکت‌های خارجی زیادی با مشارکت ایرانی‌ها به فعالیت مشغول‌اند و حتی تولیداتشان صادر می‌شود؛ شرکت‌های مشترکی با سهم مشخص از مالکیت 2 طرف ثبت‌شده که تأمین فناوری بر عهده خارجی‌هاست و طرف ایرانی مسئولیت تأمین مکان، نیروی انسانی و سرمایه ریالی را بر عهده دارد و دولت نیز این سرمایه‌گذاری را تضمین کرده است.

وی بیان داشت: با تصویب دولت، خارجی‌ها می‌توانند سهم درآمدی خود را از کشور خارج و به مقاصد دیگر منتقل کنند.

در اساس این گزارش، در سال 1395 چهار هزار میلیارد ریال شامل سه هزار میلیارد ریال مشوق‌های صادراتی و یک هزار میلیارد ریال کمک در قالب سود بانکی برای صادرکنندگان در نظر گرفته شد اما در پایان آن سال، به دلیل محدودیت منابع فقط 500 میلیارد ریال از آن در اختیار صادرکنندگان قرار گرفت.

به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، سال 1395 فقط پنج درصد مبلغ درخواستی و نزدیک به 14 درصد مبلغ ابلاغ شده جوایز و مشوق‌های صادراتی به سازمان توسعه تجارت تخصیص یافت؛ آن هم با گذشت حدود یک سال در روزهای پایانی همان سال به صادرکنندگان.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه