رادیو مجازی اتاق ایران - 4 خرداد 98

افول قیمت طلا در بازارهای جهانی

در پی تقویت دلار آمریکا، روند کاهشی قیمت طلا در بازارهای جهانی بازهم ادامه پیدا کرد و به پایین‌ترین سطح در یک ماه گذشته رسید.

19 آبان 1397
کد خبر : 16203
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

قیمت جهانی طلا به دنبال افزایش نرخ برابری دلار آمریکا در مقابل سایر ارزها در نتیجه سیاست بانک مرکزی این کشور، بعدازظهر دیروز (جمعه) به کمترین سطح خود در یک ماه گذشته رسید.

به گزارش رویترز، بانک مرکزی آمریکا پنجشنبه گذشته نرخ بهره را ثابت نگاه داشت اما تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند، این نرخ در ماه دسامبر (آذر-دی) برای چهارمین بار در سال جاری میلادی افزایش پیدا کند.

بانک مرکزی آمریکا به دنبال کاهش نرخ رشد سرمایه‌گذاری پس از بحران مالی سال 2008 اقدام به کاهش نرخ بهره کرد، اما اکنون با بهبود اوضاع اقتصادی در این کشور بار دیگر سیاست افزایش نرخ بهره را در پیش گرفته است.

افزایش نرخ بهره در آمریکا موجب افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت طلا می‌شود.

قیمت آنی یا تحویل فوری طلا در ساعت 10 و 31 دقیقه صبح دیروز به‌وقت گرینویچ در بازار لندن به یک هزار و 211 دلار و چهار سنت رسید که کمترین قیمت از 11 اکتبر (19 مهر) است.

در پایان معاملات عصر دیروز بازار لندن، هر اونس طلا به بهای یک هزار و 211 دلار و 40 سنت معامله شد که نسبت به روز پیش از آن یک درصد کاهش دارد.

همچنین در پایان معاملات دیروز بازار لندن، قیمت تحویل فوری نقره و پلاتین با یک درصد کاهش نسبت به دیروز به ترتیب به 14 دلار و 34 سنت و 858 دلار رسید درحالی‌که پالادیوم با 0.3 درصد افزایش نسبت به پنجشنبه گذشته به بهای یک هزار و 122 سنت معامله شد.

قیمت آتی طلا در بازار «کامکس» آمریکا نیز با بیش از یک درصد کاهش نسبت به پنج‌شنبه گذشته به یک هزار و 121 دلار و 20 سنت رسید.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه