رادیو مجازی اتاق ایران - 26 خرداد 98

مقام مسئول بنیاد مستضعفان خبر داد

ورود جدیدترین فناوری حفر تونل به کشور توسط بنیاد مستضعفان

مقام مسئول بنیاد مستضعفان از ورود جدیدترین فناوری حفر تونل به کشور خبر داد که در ساخت تونل انتقال فاضلاب غرب پایتخت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

19 دی 1397
کد خبر : 17159
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

مقام مسئول بنیاد مستضعفان با اشاره به ساخت طرح تونل انتقال فاضلاب غرب تهران، اظهار کرد: این طرح از بزرگراه آیت‌الله سعیدی آغاز و پس از عبور از بلوار معلم و بزرگراه آزادگان به تصفیه‌خانه غرب تهران در فیروز بهرام منتهی می‌شود.

آریا ناظم در جمع خبرنگاران با بیان این‌که طول این تونل حدود 10 کیلومتر است که به‌صورت مکانیزه (TBM) حفر می‌شود، افزود:‌ با توجه به قطر 3 متر، این تونل با استفاده از فناوری سگمنت‌گذاری tbm که از چین خریداری شده، اجرا می‌شود.

او با اشاره به این‌که در دنیا فقط کشور ایران و کانادا از این روش برای حفر تونل استفاده می‌کنند و هنوز فراگیر نشده است، تصریح کرد: عملیات اجرایی حفر تونل از مردادماه سال 95 آغاز شده که تاکنون 5 کیلومتر آن ساخته شده است. در برهه‌ای از زمان به دلیل تأخیر در ورود قطعات سگمنت به‌واسطه اعمال تحریم‌ها در حفاری با وقفه مواجه شدیم که خوشبختانه هم‌اکنون تمامی قطعات موردنیاز خریداری شده و در گمرک است.

ناظم با بیان این‌که اجرای خط انتقال فاضلاب غرب تهران اواخر سال آینده به اتمام می‌رسد، مهم‌ترین مزیت اجرای تونل به شیوه سگمنت‌گذاری را عدم خوردگی آن تا 100 سال عنوان کرد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه