رادیو مجازی اتاق ایران - 3 تیر 98

بازار متشکل ارزی سفته‌بازی را کاهش می‌دهد

نایب‌رئیس اتاق ایران با استقبال از مصوبه شورای پول و اعتبار برای تشکیل بازار متشکل ارزی گفت: ایجاد این بازار به تثبیت قیمت، افزایش ثبات و کاهش سفته‌بازی کمک خواهد کرد.

22 دی 1397
کد خبر : 17176
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

نایب‌رئیس اتاق ایران درباره مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار در خصوص ایجاد بازار متشکل ارزی گفت: حتماً این اقدام در ایجاد تعادل در بازار مؤثر و قابل‌تقدیر است و در راستای وظایف بانک مرکزی است.

حسین سلاح ورزی تأکید کرد: ایجاد بازار متشکل ارزی می‌تواند به شفافیت در بازار ارز، تثبیت قیمت و افزایش ثبات در بازار ارز کمک کند. نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران تأکید کرد: ایجاد بازار متشکل ارزی به‌طورکلی باعث قانونمند شدن بازار ارز و کاهش تأثیرپذیری و امکان سفته‌بازی خواهد شد.

سلاح ورزی ادامه داد: از سوی دیگر در شرایطی که بازار ارز با تنش مواجه است از نظر عرضه و تقاضای وجود بازار قانونمند و متشکل و دارای قاعده حتماً به تنظیم بازار کمک خواهد کرد. وی درباره اینکه ایجاد این بازار تا چه اندازه به کشف قیمت ارز کمک خواهد کرد نیز گفت: ایجاد بازار متشکل ارزی درصورتی‌که به‌درستی عمل کند می‌تواند در تعادل قیمت‌ها نیز مؤثر باشد.

در هزار و دویست و شصت و چهارمین جلسه شورای پول و اعتبار که در محل ساختمان بانک مرکزی برگزار شد، موضوع «بازار متشکل معاملات ارزی»، مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.

بر اساس این مصوبه به‌منظور ساماندهی و توسعه بازار شفاف، منصفانه و کارا، «بازار متشکل معاملات ارزی» تشکیل می‌شود تا ارزها در آن به‌طور نقد مطابق مقررات این مصوبه و سایر مقررات مرتبط با آن در بستر الکترونیکی مورد معامله قرار گیرند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه