رادیو مجازی اتاق ایران - 30 اردیبهشت 98

بخشش بدهی شهروندان اماراتی برای ارتقای سطح زندگی

صندوق تسویه‌حساب بدهی امارات متحده عربی اعلام کرد: بدهی بیش از ۳ هزار اماراتی را به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیون دلار برای ارتقاء سطح زندگی آنها می‌بخشد.

07 اسفند 1397
کد خبر : 17764
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

صندوق تسویه‌حساب بدهی امارات متحده عربی اعلام کرد قصد دارد بدهی بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ اماراتی را که به ارزش ۳۶۱ میلیون درهم معادل تقریباً ۱۰۰ میلیون دلار است را ببخشد.

به گزارش راشاتودی، در همین حال جابر محمد غنام السویده مدیرکل دادگاه سلطنتی ابوظبی و رئیس کمیته عالی صندوق تسویه‌حساب بدهی امارات گفت: این اقدام با هدف افزایش استاندارد زندگی برای همگان در امارات در راستای ثبات سطح بالای اجتماعی است.

به گفته وی، این اقدام سخاوتمندانه بار مالی را برای شهروندان اماراتی کاهش خواهد داد. بخشودگی بدهی‌ها هم‌زمان با «سال گذشت» که از سوی پادشاه این کشور اعلام شده، تقارن پیدا می‌کند.

بر همین اساس، این طرح از طریق فدراسیون بانک‌های اماراتی و بانک مرکزی این کشور به همراه ۱۳ بانک محلی اجرا خواهد شد. بانک‌های ملی امارت از جمله بانک اسلامی دوبی، بانک تجاری ابوظبی، ان بی دی و... آماده استخراج بدهی‌ها هستند.

بر پایه این گزارش، دولت امارات یکسری جلسات برای بهبود دانش مالی اماراتی‌ها به‌واسطه آموزش ریسک‌های زندگی در حوزه وام‌ها و آموزش به جوانان برای چگونگی مدیریت دارایی‌های خود راه‌اندازی کرده است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه