سالروز شهادت حضرت امام حسن عسگری (ع) تسلیت باد

رادیو مجازی اتاق ایران - 28 شهریور 1402

کسری آب سدهای تهران به 25 درصد رسید

آمارهای حوزه آب نشان می‌دهد: ذخیره آبی سدهای تهران در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل 25 درصد معادل 81 میلیون مترمکعب کمتر است.

13 بهمن 1401
کد خبر : 55503
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

در حال حاضر میزان ذخایر سدهای پنج‌گانه تأمین‌کننده آب استان تهران ۲۳۹ میلیون مترمکعب است که این رقم در روز مشابه سال گذشته بیش از ۳۲۰ میلیون مترمکعب بوده و بر این اساس، حجم آب سدهای استان تهران ۲۵ درصد نسبت به روز مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

از مجموع ظرفیت ۱۸۸۸ میلیون مترمکعبی پنج سد تأمین‌کننده آب شرب استان تهران ۲۳۹ میلیون مترمکعب آب پشت سدها ذخیره شده که بیانگر این است تنها حدود ۱۲.۶۶ درصد از ظرفیت کلی سدهای پنج‌گانه تأمین‌کننده آب استان تهران پر است.

حجم آب موجود در مخزن سد امیرکبیر حدود ۲۴ میلیون مترمکعب ثبت شده که این میزان در روز مشابه سال گذشته ۴۰ میلیون مترمکعب بوده، همچنین حجم ذخیره آب سد طالقان از ۱۷۸ میلیون مترمکعب سال گذشته به ۱۴۶ میلیون مترمکعب کاهش پیدا کرده است.

حجم ذخیره آب سد لار سال گذشته ۱۳ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با موجودی ۱۲ میلیون مترمکعبی فعلی، یک میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد و حجم آب سد ماملو نیز از ۷۰ میلیون مترمکعب سال گذشته، به ۴۴ میلیون مترمکعب رسیده، این درحالیست که حجم ذخیره آب سد لتیان در مقایسه با روز مشابه سال گذشته با ۵ میلیون مترمکعب کاهش به ۱۳ میلیون مترمکعب رسیده است.

میزان بارش‌ها از ابتدای سال آبی تاکنون ۶۲.۳ میلی‌متر ثبت شده که این میزان در سال گذشته ۹۲.۹ میلی‌متر بوده، بر این اساس میزان بارش‌ها نسبت به سال آبی قبل آن ۳۳ درصد و نسبت به بلندمدت ۴۷.۵ درصد کاهش یافته است.

در همین رابطه