رادیو مجازی اتاق ایران - 18 مرداد 1401

لاریجانی

مکانیزم جدیدی برای ارز ۴۲۰۰ تومانی به مجلس ارائه شود

علی لاریجانی رئیس مجلس در جلسه علنی امروز مجلس از دولت خواست تا مکانیزم جدیدی برای تخصیص ارز 4200 تومانی به مجلس عرضه کند.

04 آذر 1398
کد خبر : 31207
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رییس مجلس گفت: باید مکانیزم جدیدی از سوی دولت برای ارز ۴۲۰۰ تومانی به مجلس ارائه شود؛ مجلس نیز این موضوع را در دستورکار قرار خواهد داد.

در ادامه جلسه علنی امروز مجلس، نادر قاضی پور نماینده ارومیه در اخطار اصل ۱۲۰ قانون اساسی خطاب به رییس مجلس گفت: بنابر قانون همه افراد جامعه یکسان هستند و در خصوص شرایط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نباید میان آن ها تبعیض ناروا صورت گیرد؛ با حمایت مجلس مبلغ ۱۴ میلیارد دلار در اختیار دولت قرار گرفت تا آن را در اختیار مستضعفان قرار دهند، از این مبلغ چیزی به دست کشاورزان و روستاییان نرسیده است.

وی ادامه داد: از ۶۰ میلیون نفری که باید ما به التفاوت درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین دریافت می‌کردند چیزی به کارمندان و افراد تحت پوشش بهزیستی در ارومیه و همچنین کارگران نرسیده است؛ باید سهم روستائیان از موضوع ۱۴ میلیارد دلار مشخص شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید به این افراد کوپن داده شود و همچنین جلوی رانت خواران در خصوص این موضوع گرفته شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به وی گفت: در مورد موضوع ۱۴ میلیارد دلار حق دارید و باید مکانیزمی برای آن تدوین شود، باید امکانات حاصل از ارز ۴۲۰۰ تومانی به دست همه مردم برسد اما تاکنون اشکالاتی در اجرای این قانون وجود داشته است.

وی افزود: این موضوع در فصل بودجه سال آینده بررسی خواهد شد، باید مکانیزم جدیدی از سوی دولت برای ارز ۴۲۰۰ تومانی به مجلس بیاید و مجلس نیز این موضوع را در دستورکار قرار خواهد داد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه