رادیو مجازی اتاق ایران - 26 اردیبهشت 1401

پرهام رضایی در جلسه کمیسیون گردشگری اتاق کرج

برون‌رفت مشاغل گردشگری از بحران مالی کرونا نیازمند راهکار مؤثر است

رئیس اتاق کرج به اشاره به شیوع سویه جدید کرونا، می‌گوید: باید برای برون‌رفت مشاغل گردشگری از بحران‌های مالی دوره کرونا و جلوگیری از افزایش زیان آنها، راهکارهای مؤثری اندیشیده شود.

21 آذر 1400
کد خبر : 40716
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

شانزدهمین جلسه کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق کرج با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، اعضای هیات رئیسه اتاق، مدیران ادارات کل میراث فرهنگی و تعاون استان برگزار شد،

پرهام رضایی در این جلسه گفت: نمایشگاه سه‌روزه توانمندی‌های صنایع‌دستی استان‌های البرز و قزوین که هفته نخست آبان ماه سال جاری در کرج برگزار شد بازتاب بسیار خوبی در سطح استان و دیگر نقاط کشور داشته است.

وی با قدردانی از نقش مؤثر کمیسیون گردشگری اتاق کرج و تلاش نهادهای مسئول در برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صنایع‌دستی البرز و قزوین، افزود: با توجه به اثرات بسیار مثبت برگزاری این نمایشگاه در ایجاد فرصتی برای حضور هنرمندان صنایع‌دستی و مشاغل خانگی اکنون نیز از سوی ریاست اتاق قزوین این موضوع مطرح شده است که در بهار سال آینده نمایشگاهی مشابه به میزبانی قزوین برگزار شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرج تصریح کرد: برگزاری موفقیت‌آمیز نمایشگاه توانمندی‌های صنایع‌دستی البرز و قزوین در کرج بازتاب بسیار خوبی در سطح اتاق ایران و دیگر استان‌ها نیز داشته است.

وی با اشاره به رویکرد و نگاه ویژه استاندار البرز به حوزه گردشگری و صنایع‌دستی افزود: برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی در کرج به‌عنوان پایلوت یک اقدامی مهم و اثرگذار بود که در راستای حمایت از صنایع‌دستی استان البرز انجام شد اما در این بخش هنوز کارهای بزرگ‌تری می‌توان انجام داد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرج گفت: باید به‌گونه‌ای پیش برویم که در سال‌های آینده بتوانیم در قالب برگزاری برنامه‌های مدون و راه‌اندازی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و گردشگری و تعامل با دیگر استان‌ها اقدامات سازنده‌تری در این حوزه انجام دهیم.

وی در ادامه افزود: به دلیل بروز سویه جدید کرونا و ضرورت تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع موج ششم این بیماری بسیاری از فعالیت‌ها و کسب‌وکارهای اقتصادی همچنان باید به دنبال راهکاری مؤثر برای برون‌رفت از بحران‌های مالی تحت بروز این بیماری باشند تا از ضرر و زیان بیشتر به این نوع مشاغل جلوگیری شود.

یداله مالمیر، نائب رئیس اتاق کرج نیز در این نشست گفت: بخش خصوصی استان البرز به‌عنوان یک بازوی مشورتی اثرگذار در عرصه اقتصاد کشور باید اقدامات مؤثری در راستای ارائه استراتژی و برنامه‌های مدون برای توسعه گردشگری و صنایع‌دستی استان پیشنهاد دهد.

وی با بیان اینکه در زمینه فعالیت‌های مؤثر در دو حوزه گردشگری و صنایع‌دستی در استان به همکاری نهادهایی ازجمله شهرداری‌ها برای واگذاری فضاهای عمومی نیاز است، افزود: برای برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صنایع‌دستی البرز و قزوین در پارک ملی ایران کوچک کرج بر این اساس پیش رفتیم و نتایج خوبی ازجمله رضایت‌مندی مردم و بازدیدکنندگان از نمایشگاه حاصل شد.

نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرج بیان کرد: اگر بخش خصوصی از متولیان نهادهای دولتی در زمینه تقویت زیرساخت‌های صنایع‌دستی و گردشگری مطالبه گری کند، به‌یقین در این مورد سرمایه‌گذاری‌های مهمی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری مشتمل بر دو بخش کلان و خرد است، گفت: در شرایط کنونی کشورمان سرمایه‌گذاری کلان در حوزه گردشگری به‌راحتی امکان‌پذیر نیست؛ در نتیجه باید بر سرمایه‌گذاری خرد متمرکز شویم که برگزاری نمایشگاه‌های گردشگری در سطح فضاهای عمومی و شهری ازجمله این اقدامات است.

مالمیر با اشاره به اینکه امکانات موجود در البرز برای توسعه گردشگری استان بی‌نظیر است، افزود: این ظرفیت‌ها در کمتر نقطه‌ای از ایران یافت می‌شود اما باید از تمامی امکانات برای تقویت و معرفی پتانسیل‌های موجود در این بخش استفاده کنیم.

در بخش دیگری شادی حاضری، رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق کرج نیز عنوان کرد: برنامه‌ریزی برای برگزاری نمایشگاه سه‌روزه توانمندی‌های صنایع‌دستی البرز و قزوین در آبان ماه امسال درواقع طی انعقاد تفاهم‌نامه میان دو استان در خردادماه سال جاری پایه‌ریزی و مصوب شد.

وی در ادامه گفت: اتاق در برنامه‌ریزی و اجرای نمایشگاهی ایفای نقش کرد که رضایت جامعه و اظهارنظرهای مثبت مسئولان البرز و اتاق‌های دیگر استان‌ها را به دنبال داشت و این موجب خرسندی است.

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق کرج با اشاره به فعالیت ۷۰ غرفه نمایشگاهی در نمایشگاه توانمندی‌های صنایع‌دستی البرز و قزوین گفت: حضور در این نمایشگاه بعد از دو سال وقفه در فعالیت‌های اقتصادی و رکود درآمدی فرصتی بسیار خوبی برای هنرمندان صنایع‌دستی البرز و قزوین بود که بتوانند به چرخه فعالیت باز گردند.

وی در ادامه افزود: در قالب برنامه‌های آتی قرار است که در زمینه گردشگری استان و معرفی ظرفیت‌ها در این حوزه کارهای مؤثری ازجمله برپایی نمایشگاه توانمندی‌های گردشگری البرز انجام شود.

حاضری با بیان اینکه گردشگری و صنایع‌دستی به‌عنوان دو قطب مهم اقتصادی برای استان البرز مطرح است که به دنبال بهره‌وری هرچه بیشتر از این دو بخش هستیم، افزود: پتانسیل‌های زیادی در دو بخش گردشگری و صنایع‌دستی وجود دارد که در قالب برنامه‌های مدون و مصوب باید تقویت شده و معرفی شوند.

وی بیان کرد: مزیت مهم برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صنایع‌دستی البرز و قزوین در پارک ملی ایران کوچک کرج حضور فعالان مشاغل خانگی در کنار هنرمندان صنایع‌دستی بود که با استقبال خوبی از سوی بازدیدکنندگان مواجه شد، فعالان این عرصه نقش مؤثری در تقویت برگزاری نمایشگاه‌های توانمندی‌ها دارند.

موضوعات :
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه