رادیو مجازی اتاق ایران -12 تیر ماه 1401

خرید تضمینی ۸۰۰ هزار تن گندم از ابتدای سال

بر اساس اظهارات مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از ۴ فروردین تاکنون ۸۰۰ هزار تن گندم در کشور خریداری شده است.

11 اردیبهشت 1401
کد خبر : 42336
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید تضمینی ۸۰۰ هزار تن گندم از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: در این مدت ۵۸ هزار تن دانه‌ روغنی کلزا نیز خریداری شده است.

مرتضی سعادتی‌کیا، مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران، گفت: خرید تضمینی گندم از ۴ فروردین در کشور آغاز شده و تاکنون ۸۰۰ هزار تن از این محصول در کشور خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال نرخ هر کیلوگرم گندم، ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده و یک هزار تومان نیز به عنوان جایزه‌ تحویل این محصول به مراکز خرید به گندم‌کاران پرداخت می‌شود، اظهار کرد: ارزش این مقدار گندم خریداری شده بیش از ۹۰ هزار میلیارد ریال است.

سعادتی‌کیا با بیان اینکه تاکنون استان‌های مناطق جنوب و گرمسیر کشور شامل استان‌های ایلام، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، هرمزگان و بوشهر، وارد عملیات خرید تضمینی گندم سالِ‌زراعی جاری شده‌اند، تصریح کرد: میزان تحویل گندم در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس و کرمان از رشد خوبی برخوردار بوده است.

وی با اشاره به رشد ۲ برابری خرید تضمینی دانه روغنی کلزا نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته در ۷ استان جنوبی کشور، اظهار کرد:، میزان خرید کلزا از ابتدای سالِ‌جاری تاکنون به ۵۸ هزار تن رسیده است.

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه امسال هر کیلوگرم دانه‌ روغنی کلزا با قیمت پایه ۱۵ هزار تومان از کشاورزان خریداری می‌شود که البته میزان رطوبت و خلوص این محصول در قیمت خرید تأثیر دارد، خاطرنشان کرد: ارزش کلزای خریداری شده از ابتدای سال تاکنون ۸,۲۶۰ میلیارد ریال است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه