رادیو مجازی اتاق ایران - 26 اردیبهشت 1401

غلامحسین شافعی در مراسم روز ملی صادرات:

برخی پنبه در گوش فرو کرده و به توصیه‌های رئیس جمهوری توجه نمی‌کنند

رئیس اتاق ایران در انتقاد از بی توجهی به توصیه های رئیس جمهوری در رابطه با صادرات، گفت: گویا برخی افراد پنبه در گوش فرو کرده‌اند و در صحنه عمل به این توصیه‌ها توجه نمی‌کنند.

29 مهر 1395
کد خبر : 4769
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران، در مراسم روز ملی صادرات با تاکید بر اینکه باید بازنگری در سند استراتژی توسعه صادرات در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: علاوه بر این بخش خصوصی همچنان در انتظار اجرای وعده بانک مرکزی به منظور اجرای سیاست ارز تک نرخی است.

وی ادامه داد: باید بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شرایط پسابرجام و برنامه ششم توسعه سند استراتژی توسعه صادرات مورد بازنگری قرار گیرد و در این بخش اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون ایران آمادگی لازم به منظور همکاری در این بخش را دارند.

رئیس اتاق بازگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به سخنان حسن روحانی که پیش از شافعی در این مراسم مطرح شده بود گفت: رئیس جمهوری در رابطه با صادرات مسائلی را صادقانه مطرح می‌کنند؛ گویا برخی افراد پنبه در گوش فرو کرده‌اند و در صحنه عمل به اظهارات دکتر روحانی توجه نمی کنند.

شافعی ادامه داد: به نظر می‌رسد با توجه به تغییرات صورت گرفته در شرایط اقتصادی کشور نیازمند بازبینی در سند راهبردی ملی توسعه صادرات غیرنفتی هستیم و این مسئله برای ما به عنوان یک الزام به شمار می‌رود.

وی همچنین به طرح پیش‌نهادی ادغام صندوق ضمانت صادرات ایران و نیز بانک توسعه صادرات اشاره کرد وگفت این ادغام می‌تواند در قالب اگزین بانک فعالیت کنند و مطمئنا همکاری تنگاتنگ این دو دستگاه می‌تواند زمینه ساز پیشرفت‌ها و مسائل مطلوب تری در بخش صادرات کشور شود.

رئیس اتاق ایران یادآور شد: چند نرخی بودن ارز و تثبیت تصنعی آن از مشکلات اقتصادی کشور است که البته بانک مرکزی اعلام کرده تا پایان سال جاری ارز تک نرخی می‌شود و ما نیز منتظر عمل به این وعده هستیم.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه