رادیو مجازی اتاق ایران - 24 اسفند 1401
اتاق ایران آنلاین

روز «جمهوری اسلامی» گرامی باد

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، 12 فروردین روز جمهوری اسلامی را به فعالان بخش‌خصوصی و همه هم‌وطنان تبریک می‌گوید.

اتاق ایران

اقتصاد ایران؛ سرگذشت 1401 و چشم‌انداز 1402 – مسکن

بازار مسکن در تله رکود تورمی

بازار مسکن بعد از جهش‌های متوالی قیمت، سال 1401 را نیز با رشد نزدیک به تورم مصرف‌کننده پشت سر گذاشت. این در حالی است که در سال جدید نیز شواهد موجود، فرضیه تداوم رکود تورمی این بازار را تقویت می‌کند.

مسکن

اقتصاد ایران؛ سرگذشت 1401 و چشم‌انداز 1402 – بیکاری

موتور اشتغالزایی در اقتصاد ایران روشن می‌ماند؟

از زمان شیوع کرونا تا اواسط سال گذشته، نرخ بیکاری در اقتصاد ایران با افت نرخ مشارکت اقتصادی کاهش پیدا کرده؛ اما این فرایند از پاییز گذشته تحت تاثیر عواملی اصلاح شده و با روشن مانده موتور اشتغالزایی می‌تواند استمرار یابد.

کار و تامین اجتماعی

سازمان برنامه‌وبودجه توضیح داد

چرا حقوق معلمان با تأخیر پرداخت شد؟

سازمان برنامه‌وبودجه با ارائه توضیحاتی درباره علت تأخیر در پرداخت حقوق فرهنگیان، دلیل بروز این اتفاق را عبور هزینه‌ها از سقف قانونی عنوان کرد.

اقتصاد جامعه

یادداشت حسین پیرموذن برای اتاق ایران آنلاین

رشد تولید در گرو تقویت بخش خصوصی

حسین پیرموذن، رئیس اتاق اردبیل در یادداشتی با اشاره به شرایط اقتصاد کشور، کاهش تصدی‌گری دولت و هموارسازی مسیر توسعه فعالیت‌های بخش خصوصی را راهکار خروج از این وضعیت دانست.

خصوصی‌سازی

اقتصاد ایران؛ سرگذشت 1401 و چشم‌انداز 1402 – بازار سرمایه

بازگشت بورس در سال مهار تورم و رشد تولید

بازار سرمایه بعد از ریزش مرداد 1399 همواره با رشد کمتر از نرخ تورم مواجه بود؛ اما در نیمه دوم سال 1401، این بازار هم تحت تأثیر جهش‌های متوالی نرخ ارز، وارد روند صعودی شد و در حال بازگشت به روزهای اوج است.

بورس

اقتصاد ایران؛ سرگذشت 1401 و چشم‌انداز 1402 –ارز

4 سناریوی پیش روی دلار

کابوس دلار60هزار تومانی در اسفند سال گذشته محقق شد و هرچند با برخی اقدامات سیاسی این روند افزایشی متوقف شد، اما این توقف موقتی بود و پایداری آن بستگی زیادی به احیای برجام،FATF و سیاست‌های اقتصادی دولت دارد.

طلا و ارز

اقتصاد ایران؛ سرگذشت 1401 و چشم‌انداز 1402 –سرمایه‌گذاری خارجی

آب‌رفتِ سرمایه‌گذاری خارجی در ایران

سرمایه‌گذاری خارجـی در ایـران در یـک دهـه گذشـته با یک روند نزولـی بـه یـک سـوم کاهش یافتـه اسـت. به اعتقاد کارشناسان بدون برجام، FATF و بهبود ناامنی‌های اقتصادی داخلی خبری از سرمایه‌گذاری خارجی نخواهد بود.

سرمایه‌گذاری

[ویدیو] چشم‌انداز اقتصاد 1402

برای بهبود وضعیت اقتصاد، باید تغییرات اساسی در سیاست خارجی ایجاد شود

جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز می‌گوید: برای بهبود وضعیت معیشت مردم و کسب‌و‌کارها باید تغییرات اساسی در سیاست خارجی ایجاد شود و از مسیر عادی‌سازی روابط بانکی با دیگر کشورها، هزینه‌های تجارت کاهش یابد.

ویدئو

اقتصاد ایران؛ سرگذشت 1401 و چشم‌انداز 1402 –تورم مصرف‌کننده

رکوردشکنی‌های غول تورم

سال گذشته سال رکوردشکنی‌های غول تورم بود و پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که با عدم احیای برجام و باقی ماندن رشد اقتصادی در حدود 3 درصد، امسال هم رکوردهای تازه‌ای در تورم ثبت شود.

اقتصاد کلان