رادیو مجازی اتاق ایران - 13 خرداد 1402
اتاق ایران آنلاین

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد

نرخ تورم مراجع رسمی با تورم احساس شده مردم مطابقت ندارد

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی اعلام کرد در حالی که نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه مرکز آمار ایران در مرداد گذشته 51 درصد اعلام شده اما نرخ تورم احساس شده مردم در این ماه 86 درصد بوده است.

اقتصاد کلان

با رأی هیات نمایندگان منتخب

هیات رئیسه جدید اتاق تهران انتخاب شد

هیات نمایندگان منتخب در انتخابات اتاق تهران، در نخستین نشست بعد از معرفی نمایندگان دولت و اعطای اعتبارنامه‌ها، هیات رئیسه جدید این اتاق را تعیین کردند و محمود نجفی‌عرب به‌عنوان رئیس اتاق تهران انتخاب شد.

اتاق تهران

خورشید گزدرازی در شورای گفت‌وگوی بوشهر مطرح کرد

دولت زمانی موفق است که یک بخش خصوصی توانمند در کنار خود داشته باشد

رئیس اتاق بوشهر می‌گوید: مهار تورم و رشد تولید نیازمند همراهی همه ذینفعان و نقش‌آفرینان اقتصاد است و دولت در این مسیر، زمانی موفق می‌شود که یک بخش خصوصی توانمند در کنار خود داشته باشد.

اتاق بوشهر

[ویدیو]

دوره آموزشی «مدیریت نتیجه محور» برگزار شد

منیره امیرخانلو، معاون پژوهشی مرکز پژوهش‌های اتاق ایران با اشاره به برگزاری دوره آموزشی «مدیریت نتیجه محور»، هدف از برگزاری این دوره را ظرفیت‌سازی و ایجاد زبان مشترک برای مراکز پژوهشی در اتاق‌های کشور عنوان کرد.

اتاق ایران

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران

نرخ بیکاری در سال گذشته به 9 درصد رسید

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران در سال گذشته، نرخ بیکاری در کشور به 9 درصد رسیده که این شاخص در میان زنان بیشتر از مردان بوده و در رده سنی 15 تا 24 سال 22.6 درصد و در رده سنی 18 تا 35 سال بیش از 16 درصد بوده است.

اقتصاد کلان

رادیو مجازی اتاق ایران - 6 خرداد 1402

صدا

در نشست بررسی تجارت تهاتری ایران و پاکستان مطرح شد

پروژه‌های تسهیل تجارت ایران و پاکستان با سرعت بیشتری عملیاتی می‌شوند

در نشست بررسی تجارت تهاتری ایران و پاکستان با تاکید بر تسریع نهایی‌سازی مکانیزم تهاتر میان دو کشور مطرح شد: پروژه‌های تسهیل تجارت ایران و پاکستان با سرعت بیشتری عملیاتی می‌شوند.

بین‌الملل

محسن رضایی در نشست شورای گفت‌وگوی استان کرمان

تحول در ساختار بودجه ضروری است

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه باید تحولی در ساختار بودجه به وجود آید، گفت: این مهم به‌عنوان یکی از دستورات مقام معظم رهبری به شورای هماهنگی قوا ابلاغ و در این زمینه سندی تهیه شده است.

اقتصاد کلان

حسین سلیمی در گفت‌وگو با «اتاق ایران آنلاین»

بی‎‌توجهی به مقوله سرمایه‌گذاری، پاشنه آشیل برنامه هفتم توسعه است

رئیس انجمن سرمایه‌گذاری خارجی ایران معتقد است که در برنامه هفتم توسعه، دولت درگیر حل مسئله کسری بودجه خود بوده و به جذب سرمایه‌گذاری خارجی به‌عنوان شاه‌کلید رشد اقتصادی و کنترل تورم، توجه کافی نکرده است.

سرمایه‌گذاری

محمد ایرانی در گفت‌وگو با «اتاق ایران آنلاین»

حمایت از بخش‌خصوصی و تولید، به مهار تورم کمک می‌کند

رئیس اتاق قم، حمایت از بخش خصوصی واقعی و هدایت هدفمند منابع مالی موجود به سمت تولید را دو راهکار برای مهار تورم می‌داند که در راستای تحقق شعار سال باید در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.

صنعت و معدن