رادیو مجازی اتاق ایران - 17 خرداد 1402
اتاق ایران آنلاین

مرحله جدید طرح کالابرگ از فردا اجرا می‌شود

وزارت کار طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیک از فردا 13 خرداد اجرای می‌شود. بر این اساس، یارانه سه دهک پایین درآمدی مشروط به استفاده از یارانه برای خرید کالا، 20 درصد افزایش می‌یابد.

اقتصاد جامعه

با وجود تداوم جنگ

صندوق بین‌المللی پول، برآورد رشد اقتصادی اوکراین را بهبود داد

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: اقتصاد اوکراین با وجود ادامه جنگ، عملکردی بهتر از حد انتظار از خود نشان داده است و همین امر منجر به آن شده است که بسته وام مالی برای این کشور را به تصویب برساند.

اقتصاد جهان

رئیس‌کل بانک مرکزی مطرح کرد

حق برداشت 6.7 دلاری ایران در صندوق بین‌المللی پول

محمدرضا فرزین می‌گوید: ایران در صندوق بین‌المللی پول معادل ۶.۷ میلیارد دلار حق برداشت دارد و از منابع می‌توان با کمترین تشریفات اداری برای کمک به وضعیت فعلی اقتصاد ایران استفاده کرد.

بانک

در نشست کارگروه شورای گفت‌وگو مطرح شد

اصلاحیه آیین‌نامه ثبت و کنترل انواع مواد کودی با نظر بخش خصوصی فاصله دارد

تولیدکنندگان انواع کودهای کشاورزی معتقدند متن نهایی آیین‌نامه ثبت و کنترل انواع مواد کودی که به ادعای موسسه تحقیقات خاک و آب بر اساس نظر بخش خصوصی تهیه شده، همچنان دارای ایراد است.

شورای گفت‌وگو

پس از رونقی پر شتاب

روند بهبود اقتصاد چین کند شد

فعالیت‌های تولیدی در چین از ماه دسامبر که سیاست کووید صفر چین به پایان رسید تا کنون، به پایین‌ترین سطح خود رسیده است و در نتیجه روند بهبود اقتصادی این کشور رو به کندی گذاشته است.

اقتصاد جهان

در پی تقویت دلار آمریکا

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

روز چهارشنبه در پی تقویت شدن دلار آمریکا و پس از انتشار داده‌هایی از عملکرد ضعیف اقتصاد چین که بزرگترین وارد‌کننده نفت جهان به شمار می‌رود، نگرانی‌ها نسبت به وضعیت تقاضای جهانی افزایش یافته و در پی آن قیمت نفت کاهش یافت.

اقتصاد جهان

مجمع عمومی اتاق مشترک ایران و امارات 29 خرداد برگزار می‌شود

مجمع عمومی عادی سالیانه اتاق مشترک ایران و امارات روز دوشنبه 29 خرداد از ساعت 10:00 در اتاق ایران برگزار خواهد شد.

اتاق‌های مشترک

مجوز جدید برای «واردات کالا بدون انتقال ارز» از مناطق آزاد

بر اساس اطلاعیه جدید سامانه جامع تجارت امکان ورود کالاهای واردشده به مناطق آزاد قبل از سال ۹۷ به سرزمین اصلی، به‌شیوه بدون انتقال ارز، فراهم شد.

اقتصاد کلان

رادیو مجازی اتاق ایران - 10 خرداد 1402

صدا

اتاق ایران آنلاین گزارش می‌دهد

کارگران و کارفرمایان چه انتقاداتی به لایحه اصلاح قانون کار دارند؟

پیش‌نویس لایحه اصلاح قانون کار علاوه بر اعتراض جامعه کارگری با مخالفت جامعه کارفرمایی مواجه شده است؛ تا جایی که اتاق‌های سه‌گانه، خانه صنعت و کانون عالی کارفرمایی درخواست بازگشت آن به شورای عالی کار را مطرح کرده‌اند.

کار و تامین اجتماعی