رادیو مجازی اتاق ایران - 27 فروردین 1403
اتاق ایران آنلاین

[ویدیو]

دیپلماسی اقتصادی برای تسهیلگری در تجارت، در خدمت بخش خصوصی باشد

پیام باقری، نایب رئیس اتاق ایران می‌گوید: با توجه به بازار ۵۰۰میلیون نفری منطقه، باید توسعه صادرات در دیپلماسی اقتصادی هدف‌گذاری شود و این ابزار برای تسهیل‌گری در تجارت، در خدمت بخش خصوصی باشد.

ویدئو

رئیس اتاق بجنورد مطرح کرد

رفع تعهد ارزی جزو قوانین دست و پاگیر در حوزه تجارت است

مازیار زند، رئیس اتاق بجنورد با اشاره به شرایط تولید و تجارت و اقدامات دولت سیزده برای بهبود اوضاع این حوزه‌ها، سیاست رفع تعهد ارزی را ازجمله قوانین دست و پاگیر در حوزه تجارت عنوان کرد که باید رفع شود.

اتاق بجنورد

رئیس اتاق کرج مطرح کرد

کنترل نرخ ارز برای جلوگیری از افزایش تورم تولید، ضروری است

رئیس اتاق کرج با اشاره به تنش‌های اخیر بازار ارز، گفت: در سال جاری دولت باید تمهیدات لازم برای کنترل نرخ ارز بیندیشد تا از تأثیر آن بر افزایش شیب تورم تولید جلوگیری شود.

اتاق کرج

با مشارکت فعالان اقتصادی

جشن گل‌ریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد خوزستان برگزار شد

جشن گل‌ریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در قالب پویش بهار آزادی به همت اتاق اهواز، فعالان اقتصادی خوزستان، ستاد دیه استان و با مشارکت جمعی از خیران استان خوزستان برگزار شد.

اتاق اهواز

در بحبوحه نگرانی‌های تورمی

سرمایه گذاران جهانی از صندوق های سهام عقب نشینی کردند

سرمایه‌گذاران جهانی برای دومین هفته متوالی در هفته منتهی به ۱۰ آوریل، در بحبوحه نگرانی‌های مداوم تورم و کاهش انتظارات برای کاهش نرخ بهره در آمریکا، سرمایه‌های خود را از صندوق‌های سهام بیرون کشیدند.

اقتصاد جهان

رئیس صندوق بین‌المللی پول هشدار داد

اقتصاد جهانی با یک دهه رشد پایین مواجه است

کریستالینا جورجیوا رئیس صندوق بین‌المللی پول خواستار تدابیری برای افزایش بهره‌وری و کاهش بدهی برای جلوگیری از آغاز  یک دهه  رشد پایین شده است.

اقتصاد جهان

معاونت بین الملل اتاق ایران گزارش داد

کاهش 11.4 درصدی صادرات زعفران ایران به اسپانیا

آمارها نشان می‌دهد اگرچه ایران با  36 میلیون و 565 هزار یورو صادرات زعفران به اسپانیا، بزرگ‌ترین تامین‌کننده زعفران این کشور است، اما نسبت به سال 2022 تامین زعفران اسپانیا از ایران 11.4 درصد کاهش داشته است.

بین‌الملل

عید سعید فطر مبارک باد

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران فرا رسیدن عید سعید فطر را به تمامی روزه‌داران و بندگان مخلص خداوند تبریک می‌گوید.

اتاق ایران

نگاهی به روند خصوصی‌سازی سرخابی‌ها

ماراتن بی پایان استقلال و پرسپولیس در مسیر واگذاری

لغو عرضه سهام استقلال و پرسپولیس برای دومین بار به دلیل نداشتن مشتری در شرایطی است که با توجه به زیان‌ده بودن، عدم شفافیت مالی و بسته بودن راه‌های درآمدزایی، کسی برای خرید سرخابی‌ها قدم جلو نمی‌گذارد.

اتاق ایران

اقتصاد ایران؛ سرگذشت 1402 و چشم‌انداز 1403 – بازار سرمایه

بورس در جبران اعتماد بر باد رفته موفق می‌شود؟

بورس سال نامساعدی را پشت سر گذاشته و فعالان این بازار بازدهی کمتر از سایر بازارها چشم انتظار گشایش‌های بزرگ در سال جاری هستند؛ اما مولفه‌های زیادی وجود دارد که رونق و رشد بورس در سال جاری متاثر از تغییرات آنهاست.

بورس