رادیو مجازی اتاق ایران - ۲۸ بهمن ۹۸
خبرگزاری ایرنا

رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد

برنامه‌ریزی برای تورم زیر 20 درصد در سال 99

رئیس‌کل بانک مرکزی می‌گوید: بر اساس پیش‌بینی‌های بانک مرکزی، از منظر همه شاخص‌ها تورم سال آینده زیر ۲۰ درصد خواهد بود. او همچنین معتقد است به‌احتمال‌زیاد ایران وارد لیست سیاه FATF نمی‌شود.

بانک

رشد ۱۷.۴ درصدی دارایی‌های خارجی شبکه بانکی کشور

حجم دارایی‌های خارجی شبکه بانکی کشور در آذر امسال به ۱۰۳۴ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۷.۴ درصد رشد داشته که ۴۷.۸ درصد آن به بانک مرکزی اختصاص دارد.

بانک

پایان کار ال جی و سامسونگ در بازار لوازم‌ خانگی ایران

پایین آوردن تابلوهای شرکت کره‌ای سامسونگ از مغازه ها چند وقتی است آغاز شده و در هفته های آینده نخستین محصولات جایگزین سامسونگ با برند سام وارد بازار می‌شود.

صنایع

وزیر صنعت اعلام کرد

هدفگذاری تبدیل ۱۰میلیارد دلار واردات به ساخت داخل

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست این وزارتخانه تبدیل به ساخت داخل ۱۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی است.

اقتصاد کلان

در همایش صادرات- ترانزیت و اوراسیا اعلام شد

عبور تجارت با اوراسیا از مرز یک میلیارد دلار

مدیرکل امور بین‌الملل گمرک ایران می‌گوید: ارزش تجارت ایران و کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا از زمان اجرای توافقنامه اقتصادی با این اتحادیه از مرز یک میلیارد دلار گذشته است.

صادرات

رشد ۲۵ درصدی صادرات فولاد

آمار واحدهای بزرگ فولادسازی کشور در ۱۰ ماهه امسال از صادرات پنج میلیون و ۸۸۴ هزار و ۱۳۰ تن فولاد حکایت دارد که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲۵ درصدی افزایش دارد.

صادرات

صادرات خرما در تیررس عوارض صادراتی

رییس سازمان توسعه تجارت ایران در نامه‌ای به انجمن ملی خرما و سایر نهادهای بخش خصوصی اعلام کرد: صادرات خرما از ۱۵ فروردین تا ۳۱ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ مشمول عوارض صادراتی خواهد شد.

صادرات

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی

مالیات عایدی سرمایه شامل سود سهام نمی‌شود

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی می‌گوید: افزایش مالیات سهامداران و سهام شرکت‌های بورسی در قالب هیچ طرحی در دستور کار نیست و اخذ مالیات از عایدی سرمایه نیز شامل سود سهام بورس نمی‌شود.

مالیات

تلاش بخش معدن برای کسب سهم ۲۵ درصدی از صادرات

آمارهای رسمی از تحقق رقم 72 میلیارد دلاری در تجارت خارجی ایران حکایت دارد که ۳۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از آن به صادرات تعلق دارد و سهم بخش معادن در حال رسیدن به ۲۵ درصد است.

صادرات

معاون وزیر راه و شهرسازی

ایران و اوکراین بصورت مشترک جعبه سیاه را بررسی می‌کنند

وزیر راه و شهرسازی در خصوص بررسی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی، گفت: ایران و اوکراین به عنوان جزء لاینفک بررسی سانحه، در حال بررسی جعبه سیاه هستند.

حمل و نقل