رادیو مجازی اتاق ایران - 22 مهر 98
خبرگزاری ایرنا

برندگان نوبل اقتصاد ۲۰۱۹ از سه قاره معرفی شدند

جایزه نوبل اقتصاد امسال ۲۰۱۹ به سه محقق آسیایی، اروپایی و آمریکایی به دلیل رویکرد تجربی آنها برای کاهش فقر جهانی تعلق گرفت.

اقتصاد جهان

سهم بخش معدن در صادرات به ۳۳ درصد رسید

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در پنج ماهه نخست امسال سهم بخش معدن و صنایع معدنی در صادرات غیرنفتی به ۳۳ درصد رسید، درحالی که در دوره مشابه پارسال این میزان ۲۰ درصد بود.

انرژی

زائران امروز، 20 مهر به مرز خسروی مراجعه نکنند

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه، از زائران اربعین حسینی (ع) خواست امروز (شنبه ۲۰ مهر) از مراجعه به مرز خسروی خودداری کنند.

حمل و نقل و خدمات

مدیرکل مدیریت بحران کشاورزی اعلام کرد

پرداخت ۵۸۴۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض و تسهیلات به کشاورزان سیل‌زده

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی گفت: از ابتدای امسال تا ۱۵ مهرماه پنج هزارو ۸۴۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض و تسهیلات به سیل‌زدگان بخش کشاورزی پرداخت شده است.

کشاورزی

معاون سازمان ملی استاندارد مطرح کرد

درآمد ۱۲۵ میلیارد دلاری با ورود به بازار حلال

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد می‌گوید: اگر ایران بتواند 5 درصد بازار حلال را تصاحب کند، سالانه 125 میلیارد دلار درآمد کسب خواهد کرد که 2.5 برابر درآمد نفتی کشور است.

صنایع غذایی

علاءالدین میرمحمدصادقی

قدم‌های عملی جدی برای عدم وابستگی اقتصاد به نفت برنداشته‌ایم

نایب رئیس اتاق تهران می‌گوید:سال‌هاست به این نتیجه رسیده‌ایم که باید از اقتصاد نفتی فاصله بگیریم ولی قدم‌های عملی جدی برنداشته‌ایم.

اقتصاد کلان

عضو کمیسیون برنامه و بودجه

مهمترین جایگزین نفت در بودجه سال آینده مالیات است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به سهم 33 درصدی نفت در بودجه گفت: نیت خصمانه ترامپ فرصت تاریخی برای کشور ایجاد کرده تا دست به اصلاح ساختار اقتصاد بزنیم و وابستگی بودجه به نفت را کاهش دهیم.

مالیات

تجدیدنظر در بودجه‌ریزی سال ۹۹ به نفع تولید

علاءالدین میرمحمدصادقی، عضو هیات رئیسه اتاق تهران می‌گوید: اصلاحاتی که دولت برای بودجه ۹۹ در نظر گرفته است، چنانچه با موفقیت اجرا شود، آثار مثبت زیادی برای تولید و رشد و توسعه اقتصادی کشور خواهد داشت.

اقتصاد کلان

خوانساری

تغییر نگاه از غرب به شرق، نتیجه بدعهدی اروپا است

نایب‌رئیس اتاق ایران در پاسخ به انتقاد آلمانی‌ها نسبت به جایگزین شدن چینی‌ها در بازار ایران، گفت: اینستکس هنوز فعال نشده؛ طبیعی است که ایران با این روش نمی‌تواند با اروپا ارتباط اقتصادی برقرار کند. به همین دلیل از غرب به شرق متمایل شده است.

بازرگانی و تجارت

مشاور وزیر جهاد کشاورزی

ارزش زعفران صادراتی از مرز ۷۸ میلیون دلار گذشت

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال در پنج ماهه نخست نزدیک به ۷۴ تن زعفران به ارزش افزون بر ۷۸ میلیون دلار به کشورهای هدف صادر شد.

کشاورزی