رادیو مجازی اتاق ایران - 30 اردیبهشت 98
ایرنا

محمدرضا پور ابراهیمی

نرخ ارز با راه اندازی بازار متشکل کاهش می یابد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جذابیت قیمتی در بازار متشکل ارز باعث افزایش حجم ورود ارز توسط صادرکنندگان به کشور می شود و این بازار می‌تواند جلوی رانت و فساد را بگیرد.

طلا و ارز

بخش خصوصی درباره رونق تولید چه می‌گوید؟

به گفته جمال رازقی‌جهرمی انتخاب شعار رونق تولید انتخابی مطلوب و ارزشمند است اما در رسیدن به آن چالش‌های بزرگی وجود دارد که تمامی ارکان جامعه برای رسیدن به این خواسته باید همتی مضاعف داشته باشند.

اقتصاد کلان

توقف گفت‌وگوهای تجاری آمریکا و چین

تداوم فشارهای آمریکا برای تحریم یک شرکت مخابراتی چین، انگیزه پکن برای ادامه گفت‌وگوهای تجاری با واشنگتن را کم‌رنگ کرده است.

اقتصاد جهان

عبدالناصر همتی

60 درصد ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد بازگشت

رئیس کل بانک مرکزی خبر داد: با توجه به برآورد ارز خالص صادراتی با محاسبه هزینه های مبادلاتی ناشی از تحریم و متداول بودن تسویه ریالی صادرات در نیمه نخست پارسال، تاکنون 60 درصد ارز ناشی از صادرات به چرخه اقتصاد بازگشته است.

طلا و ارز

مدیرعامل فرابورس ایران خبر داد

فرابورس آماده تامین مالی ایران ایر و سایر شرکت‌های صنعت هوایی است

امیر هامونی گفت: فرابورس ایران آماده تامین مالی برای تمامی حوزه‌های حمل‌ونقل هوایی و ریلی از طریق عرضه اولیه سهام یا انتشار اوراق است.

حمل و نقل و خدمات

محمد جواد ظریف

عادی‌سازی روابط اقتصادی ایران، اقدام عملی برجام است

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در بدو ورود به فرودگاه پکن تاکید کرد: اگر جامعه جهانی احساس می کند برجام یک دستاورد مهم است باید همانند ایران برای حفظ ان اقدام عملی انجام دهد.

اقتصاد کلان

با تصمیم بانک مرکزی

اجرای رمز دوم یک‌ بار مصرف تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد

اجرای طرح رمز دوم یک‌بار مصرف برای مشتریان نظام بانکی که قرار بود از ابتدای خردادماه سال جاری اجرایی شود با تصمیم بانک مرکزی برای مدتی به تعویق افتاد.

بانک

رئیس صندوق ضمانت صادرات خبر داد

113 میلیون دلار خسارت صادرکنندگان فعال در بازار عراق پرداخت شد

افروز بهرامی در نشست مشترک اتاق ایران و عراف گفت: 113 میلیون دلار خسارت برای صادرکنندگانی که در عراق فعالیت دارند پرداخت شده است.

صادرات

سامانه هوشمند ثبت اطلاعات کالا در بندر شهیدرجایی راه‌اندازی شد

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر از راه‌اندازی سیستم هوشمند ثبت اطلاعات کالا در بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: این سیستم تا پایان سال در همه بنادر کشور اجرایی می‌شود.

حمل و نقل

با تصویب هیات وزیران

2700 میلیارد تومان برای کشاورزان خسارت‌دیده در سیل اختصاص یافت

با تصویب هیات وزیران، مبلع 26 هزار و 910 میلیارد و 50 میلیون ریال به‌صورت هزینه‌ای برای جبران خسارت‌های بخش کشاورزی ناشی از سیل امسال اختصاص یافت.

کشاورزی