رادیو مجازی اتاق ایران - 30 دی 99
خبرگزاری ایرنا

وزیر راه

آماده ساخت راه‌آهن هرات به مزارشریف در افغانستان هستیم

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استراتژی ایران صلح پایدار در منطقه است، گفت: ایران برای اتصال ریلی خواف- هرات به مزار شریف در افغانستان آمادگی دارد.

حمل و نقل و خدمات

مدیرعامل توانیر اعلام کرد

کاهش ۲۰۰ مگاواتی مصرف برق با اصلاح روشنایی معابر

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: اجرای طرح اصلاح و تعدیل روشنایی معابر تاکنون تعدیل ۷۳۰ هزار چراغ را به همراه داشته که صرفه‌جویی ۲۰۰ مگاواتی در مصرف برق را ایجاد کرده است.

انرژی

سخنگوی کمیسیون تلفیق

کمیسیون تلفیق با پرداخت یارانه نقدی دوسطحی موافقت کرد

سخنگوی کمیسیون تلفیق از پرداخت دوسطحی یارانه نقدی خبر داد و گفت: مقرر شد تا ۵۸ میلیون نفر یک رقم یارانه دریافت کنند و به بقیه شهروندان با سقف کمتری یارانه نقدی تعلق بگیرد.

اقتصاد کلان

مدیرعامل شرکت راه‌آهن خبر داد

امضای ۳ سند مشترک ایران و ترکیه برای افزایش همکاری‌های ریلی

مدیرعامل شرکت راه‌آهن از امضای ۳ سند مشترک بین ایران و ترکیه خبر داد و اظهار کرد که این توافق در راستای به حداکثر رساندن ظرفیت حمل بار و مسافر بین دو کشور به امضاء رسیده است.

حمل و نقل و خدمات

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان

بازرگانان با پرداخت ۳۰ درصد تعهدات ارزی از تعلیق خارج می‌شوند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به تعلیق برخی از کارتهای بازرگانی استان به دلیل پرداخت نکردن تعهدات ارزی گفت: بازرگانان با پرداخت ۳۰ درصد از تعهد خود می توانند از تعلیق خارج شده و به فعالیت ادامه دهند.

صادرات

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و جمهوری آذربایجان

ایجاد بندر خشک در مرز استان اردبیل با جمهوری آذربایجان ضروری است

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و جمهوری آذربایجان گفت:برای  گسترش ارتباط و تسهیل تجارت استان اردبیل با همسایگان شمالی ایجاد بندر خشک در منطقه مرزی مغان ضروری است.

صادرات

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه مطرح کرد:

رونق صادرات به قفقاز با تمایل ارمنستان برای افزایش واردات از ایران

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه گفت: افزایش تجارت ارمنستان با ایران برای واردات کالا به جای ترکیه برای تولیدکنندگان و تجار فرصت محسوب می‌شود.

صادرات

یازدهمین مرحله فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو آغاز شد

گروه صنعتی ایران‌خودرو در یازدهمین مرحله از فروش فوق‌العاده، از امروز (سه‌شنبه) سه محصول راناپلاس، سورن‌پلاس و دنا را عرضه می‌کند.

صنایع

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد

حلقه‌های مفقوده توزیع نهاده‌های دامی در سامانه بازارگاه

رضایی گفت: به اطلاعات خروج نهاده‌ها از گمرک‌ها دسترسی نداریم، در حالیکه تمامی اطلاعات باید در سامانه بازارگاه وجود داشته باشد اما اطلاعات فعلی در این سامانه ناقص منتقل می‌شود.

کشاورزی و محیط زیست

معاون پارلمانی رئیس جمهوری

مصوبات کمیسیون تلفیق منجر به افزایش فشار بر مردم می‌شود

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: برخی از مصوبات کمیسیون تلفیق مانند افزایش قیمت ارز، مالیات و عوارض گمرکی موضوعاتی است که دولت هم می ‌توانست در لایحه بودجه بیاورد منتهی این‌ها منجر به فشار بر مردم می‌شود

اقتصاد کلان