رادیو مجازی اتاق ایران - 7 اسفند ۹۹
خبرگزاری ایرنا

زیان ماهیانه 8 تا 10 میلیارد دلار

به گفته رییس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی وزارت نفت، قرارداد آی.پی.سی قراردادی انعطاف پذیر است که با یک حساب سرانگشتی هر گونه تاخیردر اجرای آن ماهیانه هشت تا 10 میلیارد دلار زیان برای کشور به دنبال دارد.

نفت

همایش روز شیلات ایران و فرانسه

همایش روز شیلات ایران و فرانسه، شنبه 19 تیرماه با حضور «فرانسوا سِنِمو» سفیر کشور فرانسه در جمهوری اسلامی ایران و 16 شرکت فرانسوی و تعداد زیادی از شرکت‌های ایرانی با هدف گفت و گو پیرامون مباحثی چون پرورش ماهی در قفس، تکثیر، واکسن، تجهیزات، غذا در بخش آبزی‌پروری در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد.

گزارش تصویری

ایران ٢ میلیون بشکه نفت خام به لهستان صادر کرد

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران از صادرات ٢ میلیون بشکه نفت خام ایران به مقصد لهستان خبر داد و گفت: این محموله هفته گذشته در پایانه خارگ بارگیری شده است.

حمل و نقل

مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز

دو سناریوی ایران برای صادرات گاز به افغانستان

کاملی با بیان اینکه دو سناریو برای صادرات گاز به افغانستان به شکل خط لوله و گاز طبیعی فشرده وجود دارد، گفت: طرف افغانستانی باید طرح خود را برای هر دو گزینه ارایه کند و ما منتظر دریافت طرح طرف مقابل هستیم.

گاز

پروازهای هواپیمایی ایرآستانا بین آلماتی و تهران برقرار شد

با ورود نخستین هواپیمای شرکت هوایی ایر آستانا ( قزاقستان ) از آلماتی در فرودگاه امام خمینی (ره) پروازهای این شرکت در مسیر آلماتی – تهران و بالعکس از امروز (پنجشنبه) رسما برقرار شد.

حمل و نقل

انتشار مرحله نخست اوراق رهنی بانک مسکن در 13 تیرماه

اوراق رهنی بانک مسکن به فرابورس رسید

مرحله نخست اوراق رهنی بانک مسکن یکشنبه هفته آینده (سیزدهم تیرماه) در بازار فرابورس ایران پذیره‌نویسی می‌شود.

بورس

زودتر از مرداد ماه شروع شد؛

پرداخت وام 10 میلیون تومانی ازدواج در برخی بانک ها

با وجود آنکه بانک مرکزی در بخشنامه خود بانک ها را موظف کرده است از ابتدای مرداد ماه پرداخت وام ازدواج 100 میلیون ریالی را به هر یک از زوجین در دستور کار قرار دهند، برخی بانک ها اعطای این تسهیلات را آغاز کرده اند.

بانک

سرمایه گذاری شرکت های هندی در بندرچابهار

به گفته مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور، ظرفیت بندرچابهار با سرمایه گذاری 235 میلیون دلاری شرکت های هندی در این بندر اقیانوسی کشور به هشت میلیون تن افزایش می یابد.

سرمایه‌گذاری

تداوم روند کاهشی پوند و یورو و افزایش دلار بانکی

هر دلار آمریکا با 40 ریال افزایش قیمت نسبت به روز یکشنبه این هفته،30 هزار و 680 ریال ، هر پوند انگلیس با یک هزار و 172 ریال کاهش 40 هزار و 854 ریال و هر یورو با 171 ریال کاهش قیمت 33 هزار و 894 ریال ارزش گذاری شدند.

بازار پول و سرمایه

معاون وزیر صنعت خبر داد

سرمایه گذاری یک هزار و 300 میلیارد ریالی برای توسعه اکتشاف معدنی

مجموع سرمایه گذاری ایران برای دستیابی به ظرفیت 470 هزار تنی در صنعت آلومینیوم دو میلیارد و 700 میلیون دلار اعلام شد .

معادن