رادیو مجازی اتاق ایران - 28 مرداد 98
خبرگزاری ایرنا

گردش مالی سینمای ایران چقدر است؟

گردش مالی سینما در سال ۹۷، ۲۳۱ میلیارد تومان و در بهار امسال، ۱۱۴ میلیارد تومان بوده است. با این وجود، تنها ۱۱ میلیون و ۱۴۲ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۵ سال ایران تاکنون سینما رفته‌اند و سهم تفریح و امورفرهنگی در سبد هزینه خانوار کمتر از دو درصد است.

اقتصاد فرهنگ

معاون امور صنایع وزارت صنعت اعلام کرد

۸۴۴ میلیون یورو به قطعه‌سازان تزریق می‌شود

معاون امور صنایع وزارت صنعت می‌گوید: رئیس‌کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هفته پیش هیات دولت، پرداخت ۸۴۴ میلیون یورو به قطعه‌سازان خودرو را وعده داده است.

صنایع

داخلی سازی قطعات وارداتی به ارزش ۱۰ میلیارد دلار در دستور کار است

وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه ریزی برای داخلی سازی قطعات و تجهیزاتی معادل ۱۰ میلیارد دلار خبر داد

واردات

نخستین نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» افتتاح شد

نخستین نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» با مشارکت ۲۱۰ شرکت با حضور وزیران صنعت، معدن و تجارت و علوم، تحقیقات و فناوری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.

بازرگانی و تجارت

راهکارهای نفتی برای روشن شدن موتور اینستکس

تا زمانی که خرید نفت ایران توسط اروپا تائید نشود، اینستکس کارایی ندارد بر این اساس راهکارهایی مانند فروش نفت ایران به روسیه یا پیش‌خرید آن توسط اروپا و ... مطرح شده است.

بانک

خرید تضمینی یا فشار بر کشاورزان؟

فرخ قبادی اقتصاددان طی یادداشتی، به ضرورت حمایت دولت از کشاورزان پرداخت. به گفته او، سیاست «خرید تضمینی»، در اغلب سال‌ها، بیش از آنکه در راستای تشویق کشاورزان و حمایت از آنها در مقابل حوادث طبیعی و نوسانات بازار باشد، تدبیری است برای کنترل قیمت نان برای شهرنشینان و کاهش یارانه‌ای که دولت به این منظور باید پرداخت کند. این از جمله دلایلی است که به‌رغم یارانه‌های آشکار و پنهانی که دولت می‌پردازد، کشاورزی ما حال و روز خوبی ندارد.

اقتصاد کلان

محمد جواد ظریف در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی

بیانیه‌های اروپایی‌ها مهم است اما مهم‌تر این است که آنها سرمایه‌گذاری انجام دهند

وزیر امور خارجه ، حفظ برجام را نیازمند عزم طرف های دیگر در اجرای تعهداتشان دانست و گفت: اظهارات و بیانیه های زیبا درباره توافق هسته ای، منافع ایران را تأمین نمی کند.

اقتصاد کلان

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد

تولیدکنندگان مسکن استیجاری زمین رایگان می‌گیرند

وزیر راه و شهرسازی با دعوت از سرمایه‌گذاران برای تولید مسکن استیجاری گفت: دولت برای انبوه‌سازان و سرمایه‌گذارانی که قصد تولید مسکن استیجاری دارند، شرایط ساده‌تری را فراهم می‌کند که ازجمله آنها واگذاری زمین رایگان است.

مسکن

علامت استاندارد ویژه صادرات تصویب و ابلاغ شد

علامت استاندارد ویژه صادرات تصویب و پس از تأیید وزرای صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصاد و دارایی و رییس سازمان ملی استاندارد ایران ابلاغ شد.

صادرات

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در نشست هیات نمایندگان اتاق تهران

بخش خصوصی روی پژوهشگاه‌ها سرمایه‌گذاری کند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: تلاش نکنید، در تقابل با استارت‌آپ‌ها شکست می‌خورید؛ با مخالفت با این جریان کسی سود نمی‌برد چرا که آن‌ها برنده هستند و ما هم پشت آنها ایستاده‌ایم.

کسب و کارهای جدید