رادیو مجازی اتاق ایران - 26 خرداد 98
ایرنا

از سوی بانک مرکزی

شرط صدور اعلامیه تأمین ارز برای واردکنندگان اعلام شد

بانک مرکزی در بخشنامه‌‌ای به بانک‌ها، شرط پذیرش، بررسی، تحویل اسناد حمل واصله و صدور اعلامیه تأمین ارز برای واردکنندگان در صورت نبود حواله وجه ارزی را ابلاغ کرد.

طلا و ارز

رشد 16 درصدی صدور جواز تأسیس صنعتی در سال 97

آمارهای وزارت صنعت نشان می‌دهد تا پایان بهمن‌ماه 97، بالغ‌بر 21 هزار و 358 فقره جواز تأسیس صنعتی در کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 15.9 درصد افزایش دارد.

صنایع

روایت نایب‌رئیس اتاق ایران از دیدار کارآفرینان با رئیس‌جمهور

دولتمردان پیش از تصمیم‌گیری، با بخش خصوصی مشورت کنند

محمدرضا انصاری، نایب‌رئیس اتاق ایران می‌گوید: رئیس‌جمهوری در دیدار با کارآفرینان و فعالان اقتصادی تأکید کرده است دولتمردان ابتدا با بخش خصوصی مشورت کنند و بعد تصمیم بگیرند.

اقتصاد کلان

کاردار آمریکا در بغداد تائید کرد

معافیت عراق از تحریم واردات برق و گاز ایران

کاردار آمریکا در بغداد، دیروز در یک نشست خبری، اخبار مربوط به معافیت عراق از تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران در زمینه واردات برق و گاز را تأیید کرد.

انرژی

کارشناسان بازار خودرو معتقدند:

ورود شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو، بازگشت به عقب است

مجلس شورای اسلامی در مصوبه جدیدی قیمت‌گذاری خودروها را دوباره به شورای رقابت سپرد، این تصمیم با انتقادهایی همراه و به‌نوعی بازگشت به شیوه غلط گذشته ارزیابی شد.

صنایع

محمدرضا پور ابراهیمی

نرخ ارز با راه اندازی بازار متشکل کاهش می یابد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جذابیت قیمتی در بازار متشکل ارز باعث افزایش حجم ورود ارز توسط صادرکنندگان به کشور می شود و این بازار می‌تواند جلوی رانت و فساد را بگیرد.

طلا و ارز

بخش خصوصی درباره رونق تولید چه می‌گوید؟

به گفته جمال رازقی‌جهرمی انتخاب شعار رونق تولید انتخابی مطلوب و ارزشمند است اما در رسیدن به آن چالش‌های بزرگی وجود دارد که تمامی ارکان جامعه برای رسیدن به این خواسته باید همتی مضاعف داشته باشند.

اقتصاد کلان

توقف گفت‌وگوهای تجاری آمریکا و چین

تداوم فشارهای آمریکا برای تحریم یک شرکت مخابراتی چین، انگیزه پکن برای ادامه گفت‌وگوهای تجاری با واشنگتن را کم‌رنگ کرده است.

اقتصاد جهان

عبدالناصر همتی

60 درصد ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد بازگشت

رئیس کل بانک مرکزی خبر داد: با توجه به برآورد ارز خالص صادراتی با محاسبه هزینه های مبادلاتی ناشی از تحریم و متداول بودن تسویه ریالی صادرات در نیمه نخست پارسال، تاکنون 60 درصد ارز ناشی از صادرات به چرخه اقتصاد بازگشته است.

طلا و ارز

مدیرعامل فرابورس ایران خبر داد

فرابورس آماده تامین مالی ایران ایر و سایر شرکت‌های صنعت هوایی است

امیر هامونی گفت: فرابورس ایران آماده تامین مالی برای تمامی حوزه‌های حمل‌ونقل هوایی و ریلی از طریق عرضه اولیه سهام یا انتشار اوراق است.

حمل و نقل و خدمات