رادیو مجازی اتاق ایران - 6 آذر 99
خبرگزاری ایرنا

با حکم رئیس جمهوری

جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت شد

جعفر سرقینی به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد.

صنعت و معدن

جمال رازقی‌جهرمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

تنها راه گشایش اقتصادی، آزادسازی و خصوصی‌سازی واقعی است

رازقی جهرمی، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران می‌گوید: یکی از بزرگترین مشکلات ایران در اقتصاد، نگاه مسئولان به مسائل اقتصادی است. نگاه مسئولان به مسئله اقتصاد مقطعی است؛ تنها راه گشایش اقتصادی با تغییر نگرش‌ به ساختار اقتصاد کلان ممکن است و این ساختار باید در مسیر خصوصی‌سازی واقعی و آزادسازی اقتصادی باشد.

اقتصاد کلان

خانه‌های خالی صندوق‌های سرمایه‌گذاری زیر ذره‌بین سازمان امور مالیاتی

وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: مالکان صاحبان بخشی از خانه‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که سازمان امور مالیاتی می‌داند چگونه با آنها رفتار کند.

مسکن

میزان مالیات مقطوع خریداران سکه در سال ۱۳۹۸ مشخص شد

طبق بخشنامه سازمان امور مالیاتی تمامی اشخاص حقیقی خریدار سکه از بانک مرکزی که در سال ۱۳۹۸ به دریافت حداکثر ۱۸۵ قطعه سکه اقدام کرده اند مشمول مالیات مقطوع هستند.

طلا و ارز

میرتاج الدینی، نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس

دهک‌های پایین جامعه کارت خرید کالا دریافت می‌کنند

نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس طرحی که قرار است در این کمیسیون بررسی شود، دهک‌های پایین جامعه کارت خرید کالا دریافت می‌کنند.

اقتصاد کلان

پذیره‌نویسی صندوق دارا دوم تکذیب شد، بورس ریخت

سازمان خصوصی‌سازی خبر منتشر شده مبنی بر آغاز پذیره‌نویسی صندوق دارا دوم در شهریورماه را تکذیب کرد و از عرضه بلوکی باقی‌مانده سهام متعلق به دولت در سه شرکت پالایشی خبر داد.

بورس

علی سعدوندی

انتشار اوراق بدهی دولتی جلوی پروژه‌های زیان‌ده و ریخت‌وپاش‌ها را می‌گیرد

به باور علی سعدوندی، کارشناس مالی و بانکی، انتشار اوراق بدهی دولتی، مانعی برای بی‌انضباطی مالی دولت است و باعث ایجاد ثبات در اقتصاد خواهد شد.

اقتصاد کلان

صنعت هتلداری و گردشگری در جهان در شوک بزرگ

هتل‌های خالی از مسافر، پروازهای لغو شده و اماکن تفریحی تعطیل، فقط تصویر این روزهای گردشگری ایران نیست، بلکه ویروس مرگبار کرونا، صنعت توریسم جهانی را در بسیاری کشورها از جمله اروپا و آمریکا زمین‌گیر کرده است.

اقتصاد گردشگری

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت

تولید خودرو پس از دو سال از رشد منفی خارج شد

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ در چهارماهه امسال در هم‌سنجی با پارسال تولید خودرو رشد ۱۹ درصدی داشت و این صنعت پس از دو سال از رشد منفی خارج شد.

صنایع

مدرس خیابانی: واردات کالاهای دارای مشابه داخلی، ممنوع

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گوید: این وزارتخانه به‌منظور توسعه صادرات و کنترل واردات، اصرار بر جلوگیری از ورود کالاهایی دارد که مشابه تولید داخلی دارند.

واردات