رادیو مجازی اتاق ایران - 28 مرداد 98
خبرگزاری ایرنا

شورای قیمت گذاری و ارزیابی فرش دستباف تشکیل شد

برای نخستین بار شورای قیمت گذاری و ارزیابی فرش دستباف در خراسان جنوبی تشکیل شد.

صنایع

ایران عضو هیات مدیره شرکت بیمه اتکایی آسیا شد

رئیس کل بیمه مرکزی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران به عنوان نایب رئیس یکی از معتبرترین شرکت‌های بیمه اتکایی آسیا انتخاب شد.

بیمه

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس

نخستین بنزین ایران از پالایشگاه ستاره خلیج فارس صادر شد

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: بنزین تولیدی این پالایشگاه دارای چنان کیفیتی است که به عنوان نخستین محموله‌ صادراتی ایرانی به کشورهای همسایه انتخاب و وارد رینگ بین المللی بورس شد.

انرژی

تمایل ۹ کشور همسایه برای خرید بنزین ایران

رئیس کمیسیون انرژی اتاق تهران می‌گوید: از میان کشورهای همسایه، ‌۹ کشور کیفیت و قیمت بنزین ایران را می‌پسندند و مایل به خرید آن هستند.

انرژی

شرایط بخشودگی جرایم مالیاتی اعلام شد

سازمان امور مالیاتی شرایط بخشودگی جرایم مالیاتی را اعلام کرد.

مالیات

ورود بنزین پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس به بازارهای صادراتی

فرآورده گاز مایع، نفتا، انواع حلال‌ها و برش‌های سنگین و سبک پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس تاکنون در بورس عرضه می‌شد و ورود بنزین به رینگ بین‌الملل و بازارهای جهانی سبب پررنگ‌تر شدن حضور پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در بورس خواهد شد.

انرژی

به دلیل ضعف هماهنگی با طرف عراقی

سرگردانی کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی در مرز چذابه

خراب شدن دستگاه ایکس ری طرف عراقی در مرز چذابه و ضعف هماهنگی مسوولان استانی با عراقی‌ها طی یک هفته اخیر باعث ایجاد مشکلات متعددی برای تجار و کامیون‌های حمل کالای صادراتی به این کشور شده است.

صادرات

آخرین راهنمایی‌ها برای دریافت کارت سوخت شخصی

برخی از مالکان خودرو هنوز موفق به دریافت کارت سوخت خود نشده‌اند. این افراد در صدور کارت باید از شرکت پست محل کارت خود را بپرسند و در صدور عدم صدور کارت باید با شرکت پخش هماهنگ کنند.

انرژی

مهارت‌افزایی، لازمه رونق تولید

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی طی یادداشتی با تاکید بر مهارت‌آموزی منابع انسانی تاکید کرده است:فزایش ضریب صادرات، جذب سرمایه گذاری‌های داخلی، بهبود کیفی و کمی کالاها، ایجاد ثبات اقتصادی هر چه بیشتر، افزایش فرصت‌های شغلی، رقابت‌پذیری در اقتصاد و ده‌ها مولفه تاثیرگذار دیگر برای دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی از عناصری محسوب می‌شوند که در سایه فعالیت و نقش آفرینی موثر و سازنده نیروی انسانی قابل حصول و تحقق خواهد بود .

اقتصاد کلان

وزارت کشاورزی مکلف به تهیه برنامه خودکفایی در کالاهای اساسی شد

لاریجانی گفت: وزارت جهاد کشاورزی مکلف شد تا برنامه مدونی را برای رسیدن به خودکفایی در زمینه کالاهای اساسی و آمایش سرزمینی در بعد کشاورزی ظرف دو ماه آینده تهیه کرده و به مجلس ارائه دهد.

کشاورزی