رادیو مجازی اتاق ایران - 26 خرداد 98
ایرنا

تنظیم بازار داخلی به بهای از دست دادن بازارهای صادراتی

عضو هیات مدیره صادرکنندگان خشکبار ایران در یادداشتی به نتایج تصمیمات غیرکارشناسی شده پرداخته است.

توسعه صادرات

افزایش تولید دارو در سال ۹۷ رقم خورد

بررسی آمارهای منتشر شده برخی کالاهای منتخب صنعتی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان دهنده افزایش تولید دارو در کشور در سال ۹۷ است.

صنایع

با اقدام وزارت نفت انجام شد

کشف و برخورد با فساد ۱۲ میلیارد تومانی در یک شرکت نفتی

با دستور وزیر نفت و با رسیدگی دقیق اداره کل بازرسی وزارتخانه، سوءاستفاده انجام شده توسط افراد دخیل در یک شرکت وابسته به وزارت نفت، بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان کشف و اقدامات مجرمانه ۸ نفر در این موضوع مشخص شد.

نفت

معاون نخست وزیر کره جنوبی

برای حل مشکلات بانکی با ایران تلاش می کنیم

معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد و مالیه کره جنوبی، در دیدار با رییس کل بانک مرکزی کشورمان، روابط با ایران را بسیار مهم خواند و از به کارگیری تمام تلاش خود برای حل مشکلات بانکی خبر داد.

بانک

نعمت‌زاده:

برای حمایت از صادرات نمی‌توان روی بودجه عمومی حساب کرد

وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت معتقد است که با توجه به شرایط اقتصادی کشور و محدودیت‌هایی که دولت با آن روبه‌روست، نمی‌توان از بودجه عمومی به عنوان یک مبنای قطعی برای حمایت از صادرات انتظار داشت.

صادرات

سازمان هواپیمایی کشوری اطلاعیه داد:

تعطیلی ۵ ساعته فرودگاه‌های تهران در چهاردهم خرداد

فرودگاههای استان تهران روز سه شنبه ۱۴ خرداد ماه و همزمان با سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) به مدت پنج ساعت از ساعت ۱۶ تا ۲۱ به وقت ایران تعطیل هستند.

حمل و نقل

مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد

درخواست وزارت کشاورزی برای لغو تعرفه صادراتی خرما

مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی می‌گوید این وزارتخانه خواستار لغو تعرفه صادراتی خرما شده و این تعرفه لغو می‌شود.

صادرات

خط تولید تلفن همراه هواوی متوقف شد

صنایع فاکسکان, شرکت تایوانی تولیدکننده قطعات الکترونیک، روز شنبه اعلام کرد: پس از آنکه شرکت شنژن میزان سفارشها را برای تولید تلفن همراه هواوی کاهش داد، خط تولید این تلفن را متوقف کرده است.

بازرگانی و تجارت

زنگنه اولویت‌های سال 98 شرکت‌های اصلی وزارت نفت را ابلاغ کرد

بیژن زنگنه وزیرنفت، اولویت چهار شرکت اصلی وزارت نفت و معاونت امور مهندسی، پژوهش و فناوری را همسو با برنامه ملی اقتصادی مقاومتی برای اجرا در سال 98 ابلاغ کرد.

انرژی

شکایت ایران به ایکائو از عدم سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایرانی

معاون سازمان هواپیمایی کشوری می‌گوید: ایران به واسطه عدم سوخت‌رسانی به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در برخی فرودگاه‌های بین‌المللی، به سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکائو) شکایت کرده است.

حمل و نقل