رادیو مجازی اتاق ایران - 7 تیر 99
خبرگزاری ایرنا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی خبر داد

شستا در آستانه ورود به بورس

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی می‌گوید: سهام این شرکت نهایتاً تا هفته نخست اردیبهشت در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.

بورس

درمان زخم‌های اقتصادی کرونا با ثبات اشتغال

در یادداشتی با تاکید بر آسیب پذیری اقتصاد به دلیل تحریم و شیوع ویروس کرونا پیشنهاد داده تا دولت ضمن کاهش معافیت‌ها و توسعه پایه‌های مالیاتی، فروش دارایی‌های خود از طریق بازار سرمایه، استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، دریافت کمک‌های بین‌المللی و تامین مالی از بازار سرمایه (انتشار اوراق ) و...نسبت به تامین منابع مالی مورد نیاز اقدام، تا سطح اشتغال کشور حفظ شود.

اقتصاد کلان

گذر از تحریم و کرونا با اعطای مشوق‌های صادراتی

متولیان حوزه معدن معتقدند یکی از گزینه‌های پیش روی دولت برای کمک به فعالان اقتصاد در عبور از تحریم و کرونا، اعطای مشوق‌های صادراتی به‌ویژه در بخش معدن و صنایع معدنی است.

معادن

نوبخت از آمادگی دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبرداد

رییس سازمان برنامه و بودجه از آمادگی دولت برای تامین بخشی از منابع لازم برای همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی خبرداد.

کار و تامین اجتماعی

کاهش پرداخت‌های الکترونیکی با شیوع کرونا

بررسی‌ها نشان می‌دهد در اسفند‌ماه 98 و در دوره اوج‌گیری شیوع کرونا، تعداد تراکنش‌های الکترونیک در کشور کاهش یافته که دلیل عمده آن تعطیلی مشاغل بوده است.

بانک

جهانگیری: تمرکز دولت تامین منابع ارزی و ریالی است

معاون اول رئیس جمهوری گفت: تمرکز اصلی دولت این است که منابع ارزی و ریالی برای نیازهای سال ۹۹ را تامین کند.

اقتصاد کلان

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور

بسیاری از کشورهای اروپایی برای اعطای وام به ایران موافقت کرده‌اند

نهاوندیان گفت که خیلی از کشورهای اروپایی برای وام دادن از صندوق بین‌المللی پول به ایران موافقت کرده‌اند؛ برای آزاد کردن ذخایر ارزی ایران در دیگر کشورها همراهی‌های بین‌المللی جدی‌تر از گذشته است.

بانک

وزارت صنعت اعلام کرد

اعطای تسهیلات 327 هزار میلیارد ریالی به بنگاه‌های کوچک و متوسط

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده دوره ۱۱ ماهه پارسال تعداد ۲۰ هزار و ۴۵۹ فقره تسهیلات در قالب تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد اختصاص یافت.

صنعت و معدن

پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی از صندوق توسعه ملی

مدیر کل توسعه کسب‌وکار و تامین مالی معاونت توسعه اشتغال وزارت تعاون گفت: تاکنون ۱۱هزار و ۴۹۰میلیارد تومان تسهیلات اشتغال از صندوق توسعه ملی پرداخت شده و این میزان زمینه اشتغال ۲۵۰ هزار نفر را ایجاد می‌کند.

کارآفرینی

آمریکا با آزادی دارایی‌های ایران برای مقابله با کرونا مخالفت کرد

واشنگتن در شرایط بحرانی کرونا با آزاد کردن دارایی‌های نقدی ایران موافقت نکرده است.

بانک