رادیو مجازی اتاق ایران - 28 مهر 98
خبرگزاری ایرنا

رئیس نظام صنفی کشاورزی

قیمت پیشنهادی گندم برای سال زراعی جدید 2868 تومان اعلام شد

‌ رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور اعلام کرد قیمت پیشنهادی نظام صنفی برای خرید تضمیمی گندم در سال زراعی جدید 2868 تومان است .

کشاورزی

نایب رئیس اتاق تهران

صدها پرونده قضایی با تصویب قانون جدید تجارت تشکیل می‌شود

محمد اتابک، نایب رئیس اتاق تهران معتقد است نتیجه قانون جدید تجارت، ورودی صد برابری پرونده به قوه قضائیه خواهد بود و این خلاف چیزی است که قوه قضائیه پیگیری می‌کند.

بازرگانی و تجارت

خانه سینما اعلام کرد

تهیه‌کنندگان حقیقی از مالیات ارزش افزوده معاف هستند

خانه سینما اعلام کرد که تهیه‌کنندگان حقیقی از مالیات ارزش افزوده معاف هستند و سینماداران و پخش‌کنندگان نباید از تهیه‌کنندگان مالیات بر ارزش افزوده کسر کنند.

اقتصاد فرهنگ

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران

روند مهاجرت از روستاها معکوس شده است

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، به تلاش برای رونق گردشگری در منابع آبی اشاره کرد و گفت: اکنون با توسعه کشاورزی نوین و جدی ترشدن گردشگری روستایی و افزایش درآمد روستائیان روند مهاجرت از روستاها معکوس شده است.

اقتصاد جامعه

مالکان خانه‌های خالی تا پایان سال شناسایی می‌شوند

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با وعده آغاز به کار سامانه ملی املاک و اسکان در شش ماه دوم سال گفت: با راه‌اندازی این سامانه مالکان خانه‌های خالی تا قبل از پایان سال شناسایی می‌شوند.

مسکن

بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس

تسهیلات کلان بانک‌ها غالبا به شرکت‌های تابعه می‌رسد

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی درباره راهکارهای رونق تولید در سال 1398 در حوزه اقتصاد کلان، بر ضرورت مدیریت نقدینگی و جلوگیری از حملات سفته‌بازانه نقدینگی به بازارهای رقیب تولید تاکید کرد.

بانک

معاون سازمان صنایع کوچک خبر داد

رشد ۴۰ درصدی صادرات صنایع کوچک تا پایان مردادماه

در پنج ماه نخست امسال بیش از یک میلیارد و ۳۰ میلیون یورو صادرات غیرنفتی توسط واحدهای کوچک و متوسط (SME) انجام شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از ۴۰ درصد رشد داشته است.

صنایع

آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد

افزایش ۲۵ درصدی بدهی بخش دولتی به شبکه بانکی

بدهی بخش دولتی به نظام بانکی به دلیل ساختار بودجه و کسری های مکرر شرکت های دولتی همواره روندی افزایشی بوده است.

اقتصاد کلان

مدیرعامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد

حمایت بانکی از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صادرات

مدیر عامل بانک توسعه صادرات گفت: تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق صندوق توسعه ملی، ۱۶۳ میلیارد تومان از طریق منابع بانک و ۶۰ میلیارد تومان از طریق شرکت‌های تامین سرمایه به شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیلات داده شده است.

کسب‌وکارهای جدید

وزیر نیرو

نیروگاه 1400 مگاواتی سیریک با وام دولت روسیه ساخته می‌شود

وزیر نیرو در ورود به مسکو گفت: در این سفر امضای الحاقیه به قرارداد احداث نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک استان هرمزگان با استفاده از وام دولت روسیه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انرژی