رادیو مجازی اتاق ایران - 7 تیر 99
خبرگزاری ایرنا

تامین اجتماعی مکلف به واگذاری سهام مازاد خود در بانک رفاه شد

با رای نمایندگان حداکثر سقف سهام سازمان تامین اجتماعی در بانک رفاه کارگران ۳۳ درصد شد و این سازمان مکلف شد سهام مازاد بر این رقم را واگذار کند.

بازار پول و سرمایه

رئیس کل بانک مرکزی

مخالفت بانک مرکزی با واردات بدون انتقال ارز به معنای جلوگیری از واردات غیرضروری است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: تذکرات مقام معظم رهبری در خصوص واردات غیرضروری و نیز مقابله با قاچاق، بیانگر صحیح بودن راهبرد بانک مرکزی است.

اقتصاد کلان

بهره‌برداران آب‌های زیرزمینی از امسال آب‌بها پرداخت می‌کنند

مجری طرح احیاء و تعادل‌بخشی منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بهره‌برداران آب‌های زیرزمینی از امسال آب‌بها پرداخت خواهند کرد.

کشاورزی

طرح جامع بنادر کشور تا پایان شهریور نهایی می‌شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه جبران فوری وقفه پروژه های بنادر کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا در دستور کار این سازمان قرار دارد، از نهایی شدن طرح جامع بنادر کشور تا پایان شهریور ماه خبر داد.

حمل و نقل و خدمات

بازار خودرو در سربالایی رکود تورمی

بررسی‌ها نشان می‌دهد بازار خودرو با رکود تورمی مواجه شده و باوجوداینکه خریداری در بازار وجود ندارد همچنان رشد قیمت را تجربه می‌کند.

بازرگانی داخلی

سازمان بین‌الملی کار هشدار داد

۱.۶ میلیارد «کارگر غیررسمی» در خطر فقر مطلق

نیمی از کارگران جهان در معرض خطر از دست دادن راه گذران معیشت خود هستند. طبق آخرین داده‌های سازمان بین‌المللی کار، ویرانگرترین اثر کرونا، بر کارگران اقتصاد غیررسمی است که هیچ مزایای مرخصی و یا تامین اجتماعی ندارند.

اقتصاد کلان

شهرستان‌ها بر اساس میزان ابتلا به کرونا رنگ‌بندی می‌شوند

شهرستان‌ها بر اساس میزان ابتلا و فوت ناشی از ویروس کرونا تقسیم و رنگ بندی شده و بازگشایی اماکن مذهبی در شهرهای با وضعیت سفید انجام می‌شود.

اقتصاد جامعه

مدیرکل امور مجلس وزارت نیرو خبر داد

تخصیص ۲۵ درصد مالیات ارزش‌افزوده‌ قبوض برق به خرید برق تجدیدپذیر

مدیرکل امور مجلس وزارت نیرو می‌گوید: اختصاص 25 درصد مالیات ارزش‌افزوده دریافتی در قبوض برق به خرید برق تجدیدپذیر با اولویت مناطق محروم و روستاها تصویب شده است.

برق

افت 11 درصدی استخراج سرب و روی کشور در سال 98

آمارها از افت 11 درصدی استخراج از معادن سرب و روی کشور در سال 98 و برداشت 977 هزار و 343 تنی از این معادن حکایت دارند.

معادن

ثبت سفارش کالاهای مشابه تولید داخل، ممنوع می‌شود

قائم‌مقام وزیر صنعت با تاکید بر اینکه مدیریت واردات به جهت حمایت از تولید و صیانت از منابع ارزی در دستور کار جدی ما است، اعلام کرد: ثبت سفارش هر کالایی که مشابه تولید داخلی دارد، ممنوع می‌شود.

واردات