رادیو مجازی اتاق ایران - 26 اردیبهشت 1401
اتاق ایران آنلاین

رئیس اتاق البرز در حضور وزیر صنعت عنوان کرد:

صدور موافقت نامه اصولی، نیازمند برنامه ریزی صحیح است

متاسفانه موافقت نامه اصولی و پروانه تولید برای انواع محصولات بدون توجه به عرضه و تقاضا و بدون کمترین توجه به سرانه مصرف کشور صادر می‌شود که این امر مهم نیازمند برنامه ریری صحیح است.

اتاق ایران

اتاق ایران در چارچوب اصل 44 توانمندسازی بخش خصوصی را مطالبه خواهد کرد

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران، می گوید در سیاست های اصل 44 موارد مهمی بیان شده که توانمندسازی بخش خصوصی از جمله آن است و اتاق ایران در این چارچوب توانمندسازی بخش خصوصی را مطالبه خواهد کرد.

ویدئو

غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

شش‌ماه بعد از اجرای برجام نباید انتظار تحول در اقتصاد داشته باشیم

مصباحی‌مقدم، اقتصاددان می‌گوید: من زمان توافق برجام گفتم که حداقل شش ماه بعد از امضای توافق و اجرایی شدن آن نباید انتظار تغییر و تحول قابل‌توجهی داشت. ای‌کاش دولت با این ادبیات صحبت می‌کرد و انتظارات مردم را ازبرجام محدود می‌کرد.

اقتصاد کلان

پایگاه خبری اتاق ایران از بحران غذا در جهان گزارش می‌دهد

نیاز به 50درصد غذای بیشتر تا سال 2050

بر اساس گزارش‌های بانک جهانی، زمین تا سال 2050 حدود 9میلیارد نفر جمعیت خواهد داشت و به همین خاطر مردم زمین به 50درصد غذای بیشتر نیاز خواهند داشت.

کشاورزی و محیط زیست

داوود امیراحمدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

فدراسیون صنعت نفت صدای مشترک فعالان بخش خصوصی است

دبیرکل فدراسیون صنعت نفت معتقد است موضوع اقتصاد نفت در بخش خصوصی به صدایی واحد نیاز داشت و این صدای مشترک در فدراسیون صنعت نفت شکل گرفته‌است.

نفت

مهدی پازوکی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران پاسخ می‌دهد

دولت چگونه از بحران‌های اقتصادی عبور کند؟

پازوکی، اقتصاددان به پایگاه خبری اتاق ایران می‌گوید: بخشی از عملکرد اقتصادی دولت مثبت استغ اما دولت باید بتواند از همه ظرفیت‌های مهم اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برای پیش بردن اصلاحات اقتصادی استفاده کند.

اقتصاد کلان

گزیده‌ای از سخنان غلامحسین شافعی، رئیس جدید اتاق ایران، در نشست هیات نمایندگان

غلامحسین شافعی در نشست امروز هیات نمایندگان اتاق ایران که برای انتخاب رئیس جدید تشکیل شده بود گفت: «توانمندسازی بخش‌خصوصی و اینکه بخش‌خصوصی به یک صدای رسای واحد برسد، حائز اهمیت است؛ نباید با نظرات متفاوت تصمیم‌گیران را دچار سرگردانی کرد.»

ویدئو

رونق اقتصادی جز با همکاری و همدلی کلیه دلسوزان کشور بدست نمی‌آید

قدردانی شافعی از اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران

همانند گذشته با کمک، همفکری و مساعدت همه جانبه خود، اینجانب، اعضای محترم هیات رئیسه و مدیران مجموعه اتاق را در اجرای برنامه‌های مصوب اتاق یاری کنید.

اتاق ایران

نشست هیات نمایندگان اتاق ایران برای انتخاب رئیس جدید [گزارش تصویری 2‍‍]

35 روز پس از استعفای محسن جلال‌پور از ریاست اتاق ایران، اعضای هیات نمایندگان پارلمان بخش خصوصی گرد هم آمدند و رئیس جدید ساختمان خیابان طالقانی را انتخاب کردند.

گزارش تصویری

متن کامل سخنرانی غلامحسین شافعی در نشست هیات نمایندگان اتاق ایران

پاسخگویی، مسوولیت‌پذیری، چابکی و حذف بروکراسی، خدمت‌رسانی سریع به اعضا، شفاف‌سازی در درون اتاق و ارتقای توان کارشناسی اتاق باید در قدم اول مورد توجه قرار گیرد.

اتاق ایران