رادیو مجازی اتاق ایران - 24 اسفند 1401

انتظارات بخش‌خصوصی از مجلس

محمدرضا رمضانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران تشریح کرد

بی‌توجهی لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده به ضرورت پاسخگویی سازمان‌های دولتی

رمضانی، معاون پارلمانی اتاق ایران می‌گوید: از زمان بررسی لایحه جامع مالیات بر ارزش‌افزوده، در هیات دولت، بخش خصوصی نظرات خود را اعلام کرده است؛ ولی این لایحه نواقص جدی دارد. یکی از نواقص لایحه عدم مکلف کردن سازمان‌های دولتی به پاسخ‌گویی سریع به فعالان بخش خصوصی است.

مجلس

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

بنیان توسعه را از نو، پایه‌ریزی کنیم

تابش می‌گوید: فرآیند بین سیاست‌های کلان، قوانین، برنامه‌ها و طرح‌های اجرایی به مردابی شبیه است که هرگونه سیاست، قانون و برنامه‌ای را که تدوین، تصویب و ابلاغ شود، در خود غرق می‌کندغ باید روند و رویه‌ها را اصلاح کرد.

اقتصاد کلان

سهیلا جلودارزاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

دولت و مجلس برای شفافیت اقتصادی برنامه داشته باشند

جلودارزاده، نماینده مجلس دهم، از برنامه دولت در حوزه اقتصادی دفاع می‌کند و معتقد است برای توسعه پایدار باید نظارت مردمی را پذیرفت؛ باید برای شفافیت عملکرد اقتصاد دولت و بنگاه‌های اقتصادی برنامه مداوم و مستمر داشت.

اقتصاد کلان

غلامرضا تاجگردون در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

دولت برای استفاده از فرصت‌ها، در برنامه و ترکیب تیم اقتصادی خود بازبینی کند

تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم می‌گوید: مجلس دهم به مسایل اقتصادی آشنایی کافی دارد و می‌خواهد با دولت تعامل کند. دولت باید به مطالبات محلی توجه کند تا حمایت نمایندگان محلی باعث پیشرفت برنامه کلان دولت بشود.

اقتصاد کلان

محمدرضا پور ابراهیمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

مبنای تعامل دولت و مجلس، ادبیات اقتصادی است

پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم می‌گوید: هم در مجلس نهم و هم در این مجلس، برای تصویب قوانین اقتصادی به نظرات اتاق‌های تعاون، اصناف و ایران توجه می‌شود.

اقتصاد کلان

نائب‌رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس دهم در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

امید ما برای خروج از رکود به بخش خصوصی است

حسین امیری خامکانی معتقد است تولید شاه‌کلید اقتصاد مقاومتی است که در گرو فعالیت بخش خصوصی است چرا که تجربه ثابت کرده دولت نمی‌تواند تولیدگر خوبی باشد.

انرژی

نشست بخش خصوصی با نمایندگان مجلس دهم در اتاق ایران (3)

نشست نمایندگان اتاق های اصناف، تعاون و بازرگانی ایران با نمایندگان مجلس دهم، شامگاه یکشنبه 30 خرداد، در اتاق ایران برگزار شد.

گزارش تصویری

پیشنهاد رییس اتاق ایران در مجلس: پارادایم اقتصادی کشور تغییر کند

محسن جلال‌پور، رییس اتاق ایران، امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به سخنرانی پرداخت و تاکید کرد پارادایم اقتصاد کشور از اقتصاد نفت‌محور به اقتصاد متکی به توسعه باید تغییر کند.

صدا

نشست بخش خصوصی و ضیافت افطاری با نمایندگان مجلس دهم در اتاق ایران

گزارش تصویری

دیکته نانوشته

حضور جمع کثیری از نمایندگان مردم در مهمانی اتاق ایران، نوید یک همکاری تنگاتنگ بین سه اتاق تعاون،اصناف و اتاق ایران با مجلس را می دهد، اگر همان طور که در نوشته های پیشین تأکید کردم، همدلی و همکاری میان بخش خصوصی قوت بگیرد.

اقتصاد کلان