رادیو مجازی اتاق ایران - 1 اردیبهشت 1403
خبرآنلاین

536 کیلوگرم هروئین در یک محموله ترانزیتی کشف شد

گفته می‌شود این محموله بزرگ‌ترین و با ارزش‌ترین کشف مواد مخدر توسط مأموران گمرک طی سال‌های اخیر به‌شمار می‌رود.

واردات

دارندگان فیش‌های نجومی استعفا دهند

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه موضوع فیش‌های نجومی نباید باعث مخفی‌کاری فسادهای هزارمیلیاردی شود از دارندگان این فیش ها خواست تا خودشان استعفا دهند.

اقتصاد کلان

تحصیلات برای زنان پول‌ساز نمی‌شود

بررسی آمار های آموزشی از ابتدای دهه ۸۰ تا به امروز نشان می دهد، زنان طی ۱۵ سال اخیر یکی از مهم ترین اتفاقات آموزش عالی ایران بوده اند.

اقتصاد کلان

خودروسازان بانک‌داری می‌کنند؟

در شرایطی که نرخ سود بانکی کاهش یافته، به نظر می‌رسد که خودروسازان از این فرصت استفاده کرده و برای جذب نقدینگی، با تداوم پرداخت سودهای بالا به پیش‌فروش محصولات خود اقدام می‌کنند.

صنایع

ایمانی‌زاد

دور جدید کاهش قیمت کالاها آغاز می‌شود

ایمانی‌راد از 6 تاثیر مستقیم جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا بر اقتصاد جهانی خبر داد.

اقتصاد کلان

تحلیل‌ها و آمارها درباره وضعیت قاچاق چه می‌گوید؟

گستردگی پدیده ای به اسم قاچاق در عرصه تجارت سبب شد دولت یازدهم از نخستین روزهای روی کار آمدن توجه ویژه ای به این بخش داشته باشد.

بازرگانی و تجارت

ضرورت اصلاح استانداردهای حسابداری و گزارشگری مالی

یکی از دلایل اجرای ناموفق قانون عملیات بانکی بدون ربا طی سه دهه گذشته، تغییرنکردن در ساختارهای مالی به جا مانده از نظام بانکداری متعارف قبل از تصویت قانون مصوب سال 62 است.

بانک

برگزیت نفت را نشان گرفت

اوپک اعلام کرد: قبل از انجام رای گیری مردم انگلستان برای خروج از اتحادیه اروپا ، کارشناسان بخش انرژی در خصوص آینده نفت و گاز این کشور هشدار داده بودند.

انرژی

در نکوهش مشکلاتی که تولید را زمین گیر می کند

چند مشکل کلیدی در مورد فضای اقتصادی کشور وجود دارد که باید به دقت در مورد آنها فکر کرد و برای رفع آنها تدبیر به خرج داد.

اقتصاد کلان

سه اقدام جدید آمریکا برای اجرای برجام

نتیجه همه پرسی در انگلستان طی روزهای اخیر سه خبر مهم را درباره ایران از کانون توجه خارج کرد؛ سه اتفاق بااهمیت که نشان دهنده تغییراتی در فضای اجرای برجام طی ماه های آخر عمر دولت اوباما است.

بانک