رادیو مجازی اتاق ایران - 13 خرداد 1402
خبرگزاری ایسنا

در آستانه نشست وزیران اوپک پلاس

روسیه برای کاهش بیشتر تولید نفت رغبت نشان نداد

منابع آگاه می‌گویند روسیه در آستانه نشست وزیران اوپک پلاس، تمایل دارد حجم تولید نفت این گروه بدون تغییر حفظ شود زیرا از قیمت و سطح تولید فعلی رضایت دارد.

نفت

در پیش‌نویس برنامه هفتم

توقف تولید، تا زمان صدور حکم قطعی ممنوع شد

بر اساس پیش نویس لایحه برنامه هفتم توسعه هرگونه توقیف ماشین آلات، ابزار تولید تجهیزات و مواد اولیه واحدهای تولیدی، بازداشت و حبس مدیرعامل یا اعضای هیت مدیره که منجر به توقف تولید شود، تا زمان قطعی شدن حکم ممنوع است.

اقتصاد کلان

افزایش ۱.۵ درصدی سهم اقتصاد دیجیتالی در کشور؟

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با راه‌اندازی کارگروه اقتصاد دیجیتال با هدف حل مشکلات توسعه اقتصاد دیجیتال، در کمتر از دو سال گذشته سهم این حوزه از تولید ناخالص ملی از ۶.۴ به ۷.۵ رسیده است.

فناوری اطلاعات و ارتباطات

بانک‌های ایرانی در کدام کشورها فعال هستند؟

رئیس کل بانک مرکزی گفت: با وجود تحریم‌های بانکی، شاهد تاسیس بیش از 8 بانک با مالکیت ایرانی در خارج از کشور هستیم که ۴۹ شعبه فعال در کشورهای مختلف همچون انگلستان، آلمان، عراق، روسیه، فرانسه و غیره دارند.

بانک

افزایش ۲۹ درصدی نرخ بلیت هواپیما

نرخ جدید بلیت هواپیما، یک هفته پس از اعلام افزایش ۲۹ درصدی، در سایت سازمان هواپیمایی کشوری بارگذاری شد.

حمل و نقل و خدمات

پیشنهاد تغییر در نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی

رئیس سازمان اداری و استخدامی از تغییر در نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان و تاثیر حقوق سه سال پایانی خدمت آن‌ها روی حقوق بازنشستگی در برنامه هفتم خبر داد.

اقتصاد جامعه

ضوابط فروش خودروهای مونتاژی تعیین تکلیف شد

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه‌ای ضوابط قیمت‌گذاری و فروش خودروهای مونتاژی را به شرکت‌های خصوصی اعلام کرد.

صنایع

آخرین وضعیت سرعت اینترنت در ایران و جهان

بر اساس آمار منتشر شده در وب سایت اسپیدتست، میانه سرعت اینترنت در ایران به گونه‌ای بوده که رتبه ایران را به 145 از میان 180 کشور رسانده است.

فناوری اطلاعات و ارتباطات

کاهش 52 درصدی واردات برنج در نخستین ماه 1402

واردات برنج در نخستین ماه امسال با کاهش حدود ۵۲ درصدی مواجه شده است. در این میان هندی‌ها بزرگترین و اماراتی‌ها گران‌فروش‌ترین واردکننده برنج به ایران بودند.

کشاورزی

برنامه هفتم توسعه رونمایی شد

سند برنامه پنج‌ساله هفتم توسعه کشور با حضور معاون اول رییس جمهور و نخبگان کشور رونمایی شد.

اقتصاد کلان