رادیو مجازی اتاق ایران - 3 اردیبهشت 1403
خبرگزاری ایسنا

سامسونگ به تحریم ها علیه روسیه پیوست

سرویس پرداخت «سامسونگ پی» شرکت سامسونگ الکترونیکس، از سوم آوریل، دیگر با کارت‌های پرداخت ملی میر (Mir) روسیه کار نخواهد کرد.

اقتصاد جهان

راه ایران به بازار اسباب بازی روسیه باز می شود؟

تولیدکنندگان ایرانی حاضر در نمایشگاه کالای کودک روسیه، بر وجود زمینه‌ها و ظرفیت‌های مناسب برای حضور جدی ایران در بازار اسباب بازی روسیه در صورت پیگیری مذاکرات و ارتباطات برقرار شده در این نمایشگاه، تاکید کردند.

بازرگانی و تجارت

مصوبه اسفند 1402 درباره عوارض صادرات مواد خام و نیمه‌خام تکرار شد

وزیر اقتصاد اعلام کرد هیأت دولت مصوب کرد درباره عوارض صادرات خام و نیمه‌خام مصوبه اسفند ۱۴۰۲ عیناً تکرار شود و صادرکنندگان می‌توانند فرآیند صادرات را آغاز کنند.

صادرات

تهدید تحریم‌های ثانویه امریکا بر سر نفت روسیه

شرکت‌های نفتی روسیه با تاخیر چند ماهه برای دریافت پول فروش نفت و سوخت مواجه هستند، زیرا بانک‌های چین، ترکیه و امارات عربی متحده نسبت به تحریم‌های ثانویه آمریکا، محتاط‌تر شده‌اند.

نفت

پالایشگاه‌های هندی به جای روسیه، از امریکا نفت می‌خرند

در بحبوحه اجرای سخت‌گیرانه‌تر تحریم‌های واشنگتن علیه صادرات نفت روسیه، بیش از ۲۵۰ هزار بشکه در روز نفت خام آمریکا در ماه آینده به هند می‌رسد که بالاترین میزان در بیش از یک سال گذشته است.

نفت

پاکستان معافیت از تحریم‌ برای پروژه گازی پاکستان-ایران را دنبال می‌کند

پاکستان در تلاش است با ارائه دلایل سیاسی و فنی، معافیت‌هایی از تحریم آمریکا علیه ایران برای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه خط لوله گاز پاکستان-ایران، دریافت کند.

گاز

قیمت جهانی طلا از دلار جلو زد

قیمت جهانی طلا امروز، به دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا افزایش یافت. زیرا تمرکز سرمایه‌گذاران به داده‌های تورم امریکا، می‌تواند زمان‌بندی اولین کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را در سال جاری روشن کند.

طلا و ارز

رشد 28 درصدی اعطای تسهیلات خرد در 1402

اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری در 1402 نسبت به 1401 رشد 28 درصدی را ثبت کرد.

بانک

پرسودترین و پرضررترین رمزارزها در جهان کدامند؟

صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین بلک راک تا سه هفته دیگر از صندوق بیت‌کوین گری اسکیل پیشی می‌گیرد.

طلا و ارز

چقدر از اراضی کشاورزی سند دار شد؟

یکی از مهمترین برنامه های وزارت جهاد کشاورزی و سازمان امور اراضی در سال ۱۴۰۲ سند دار کردن اراضی کشاورزی و مقابله با تغییر کاربری های غیرمجاز بود که باید دید چقدر از این اهداف محقق شده است؟

کشاورزی