رادیو مجازی اتاق ایران - 15 مهر 1401
خبرگزاری ایرنا

۵ هزار مگاوات نیروگاه جدید تا تابستان ۱۴۰۱ وارد مدار می‌شود

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: تا چهار سال آتی ۳۵ هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی کشور افزوده می‌شود که تا تابستان سال آینده پنج‌هزار مگاوات نیروگاه‌ جدید وارد مدار خواهد شد.

برق

رشد ۲۵ درصدی تجارت در پاییز امسال

سخنگوی گمرک گفت: ارزش تجارت کشور در پاییز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد از نظر ارزشی رشد داشته است.

گمرک

آغاز تجارت آزاد با اوراسیا از سال آینده و دسترسی به بازار ۱۰ میلیارد دلاری

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با آغاز تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا از سال آینده ۱۰ میلیارد دلار بازار صادراتی این منطقه در اختیار ایران قرار می گیرد.

بازرگانی و تجارت

آغاز ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن از ساعت ۱۲ دوشنبه 20 دی

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: مردان مجردی که ۲۳ سال را تمام کردند از ساعت ۱۲ دوشنبه ۲۰ دی ماه یک ماه مهلت دارند تا در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند.

مسکن

بازار با درج قیمت تولیدکننده کالا رقابتی می‌شود

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران گفت: درج قیمت تولیدکننده روی کالاها علاوه بر حذف قیمت دستوری موجب رقابتی شدن بازار می‌شود.

صنایع غذایی

عرضه املاک مازاد دولت به‌زودی در بورس کلید می‌خورد

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران گفت:۳۴ ملک مازاد دولت در حال طی کردن مراحل پذیرش است و در هفته‌های آتی عرضه آن‌ها بر تابلوی بورس کالا به انجام خواهد رسید.

بورس

جهش ۴۰ درصدی ارزش صادرات غیرنفتی در ۹ ماهه ۱۴۰۰

در ۹ ماه امسال، ۳۵ میلیارد و یکصد میلیون دلار به صادرات اختصاص داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن هشت درصد و از لحاظ ارزش ۴۰ درصد افزایش داشته است.

گمرک

نرخ رسمی یورو و ۲۷ ارز افزایش یافت

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای روز پنج‌شنبه اعلام کرد و براساس آن، بهای ۹ واحد پولی کاهش و قیمت ۲۸ ارز افزایش یافت، نرخ ۹ واحد پولی دیگر نیز ثابت ماند.

طلا و ارز

دفتر اطلاعات و داده‌های آب کشور اعلام کرد

ذخایر آبی سدها 33 درصدی کمتر از سال قبل است

در دومین سال از دوره خشک‌سالی اخیر، باوجود بهبود نسبی بارندگی‌ها، همچنان وضعیت آبی سدهای کشور نامساعد است و ذخایر آنها 33 درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل شده است.

آب

وزیر صنعت، معدن و تجارت

تولید خودرو ایرانی در دیگر کشورها از سر گرفته شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سایت‌ها و خطوط تولیدی در سنگال، جمهوری آذربایجان، سوریه و عراق داریم که به‌تدریج در حال فعال‌سازی و توسعه هستند.

صنایع