رادیو مجازی اتاق ایران - 24 تیر 1403
خبرگزاری ایرنا

ثبت سفارش خودروهای وارداتی به زودی آغاز می‌شود

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت که با رفع اشکالات وارده از سوی مجلس به آیین‌نامه واردات خودرو، ثبت سفارش خودروهای وارداتی به‌زودی آغاز می‌شود.

بازرگانی و تجارت

با عضویت در سازمان شانگهای، برنده بازی خواهیم بود

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ازبکستان با اشاره به عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای، گفت: این سازمان، فرصت استفاده بیشتر از ظرفیت‌های اقتصادی آسیای میانه را برای ایران مهیا می‌کند.

بازرگانی و تجارت

رئیس اتحادیه طلا و جواهر

کاهش ۱۵ درصدی خرید طلا و جواهر در پی حوادث اخیر

رئیس اتحادیه طلا و جواهر از کاهش ۱۵ درصدی خرید طلا و جواهر در کشور در پی حوادث اخیر خبر داد و گفت: نوسانات بازار طلا در ۱۰ روز اخیر کمتر از گذشته بود.

طلا و ارز

بسته حمایتی از کسب و کارهای مجازی آماده شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بسته حمایتی از کسب و کارهای مجازی از جمله معافیت‌های مالیاتی و غیره آماده شده که جزئیات آن در هفته آینده اعلام خواهد شد.

کسب‌وکارهای جدید

معاون نظارت بانک‌ مرکزی تشریح کرد

نحوه شکایت از بانک‌هایی که بخشی از وام را بلوکه می‌کنند

معاون نظارت بانک مرکزی ضمن تاکید بر غیرقانونی بودن بلوکه کردن بخشی از وام توسط بانک‌ها، شیوه اعلام شکایت در این زمینه را توضیح داد.

بانک

رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام کرد

افزایش سهم مالیات در بودجه به ۴۹ درصد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: با اجرای مجموعه اقدامات، طرح‌ها و رویکردهای تحولی نظام مالیاتی جهت تحقق رویکرد رهایی از وابستگی به درآمدهای نفتی، امسال سهم مالیات در بودجه دولت به حدود ۴۹درصد افزایش یافت.

مالیات

استارلینک ایرانی در راه است؟

رییس سازمان فضایی ایران گفت: برای ساخت منظومه ماهواره‌ای شبیه به استارلینک در کوتاه‌مدت، نیاز به شکل‌گیری یک کنسرسیوم بین‌المللی برای همکاری با کشورهای علاقه‌مند داریم که رایزنی‌هایی در این‌باره انجام شده است.

فناوری اطلاعات و ارتباطات

مذاکرات ایران و بلاروس برای صادرات تجهیزات نفتی

مدیر پشتیبانی ساخت و تأمین کالای شرکت ملی نفت ایران از مذاکرات با هیئتی از بلاروس خبر داد و گفت: مذاکرات برای صدور مواد، تجهیزات و دانش فنی به این کشور ادامه دارد.

بازرگانی و تجارت

جهش فروش و درآمد صنایع بورسی در شهریور

از بین ۳۹ صنعت بورسی، فروش ۲۹ صنعت در شهریور ۱۴۰۱ نسبت به مرداد رشد نشان می‌دهد؛ همچنین ۶۳ درصد از شرکت‌های تولیدی بازار سرمایه در شهریور، افزایش فروش داشته‌اند.

بازار پول و سرمایه

افزایش ۴میلیارد مترمکعبی تولید گاز در سال ۱۴۰۱

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران گفت: تولید گاز در کشور در ۶ماهه اول سال در مقایسه با سال گذشته ۴ میلیارد مترمکعب در افزایش داشته است.

انرژی