رادیو مجازی اتاق ایران - 26 اردیبهشت 1401
خبرگزاری ایرنا

معاون وزیر راه تشریح کرد

تست منفی کرونا از آذرماه برای کدام مسافران، الزامی است؟

معاون وزیر راه گفت: مسافرانی که کارت واکسن ندارند و واکسینه نیستند، از ابتدای آذرماه فقط با برگه پی. سی. آر منفی مجاز به سفر هواییِ داخلی، ریلی و جاده‌ای هستند.

اقتصاد گردشگری

کاهش ۶۸ درصدی بارش در حوضه اصلی آبریز مرزی شرق کشور

موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد: دو حوضه اصلی آبریز مرزی شرق و فلات مرکزی به ترتیب با ۶۸ و ۶۴ درصد کاهش بیشترین میزان کاهش در 53 سال گذشته را تجربه می‌کنند.

انرژی

ضریب نفوذ اینترنت در کشور از ۱۰۶ درصد عبور کرد

آخرین شاخص‌های آماری نشان می‌دهد، اکنون ۹۰ میلیون و ۳۵۴ هزار و چهار اشتراک اینترنت سیار در کشور فعال است که ضریب نفوذ اینترنت را به ۱۰۶.۳۴ درصد رسانده است.

فناوری اطلاعات و ارتباطات

محمدرضا حریری مطرح کرد

حذف تدریجی ارز ۴۲۰۰ تومانی همزمان با افزایش حمایت از اقشار آسیب‌پذیر

حریری با بیان اینکه حذف ارز ترجیحی باید به شکل تدریجی انجام شود، گفت: بخش عمده‌ای از این ارز قبل از بهره‌مند شدن مصرف‌کننده نهایی، حیف و میل شده یا از کشور خارج شده است.

اقتصاد کلان

مدیر واحد پایش مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مطرح کرد

فعالیت ۳۵۰ هزار کسب‌ و کار در بستر اینترنت

مدیر واحد پایش مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از فعالیت ۳۵۰ هزار کسب و کار در بستر اینترنت خبر داد؛ البته این آمار کسب‌وکارهای فعال در بستر شبکه‌های اجتماعی را در بر نمی‌گیرد.

کسب‌وکارهای جدید

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی اعلام کرد

۴.۲ درصد سوخت نیروگاه‌ها مازوت است

۱۶نیروگاه از مجموع۱۲۰نیروگاه حرارتی کشور امکان استفاده از سوخت مازوت دارند که از این تعداد مخزن سوخت مازوت چهار نیروگاه پلمپ است و فقط ۱۲نیروگاه می‌توانند از این سوخت استفاده کنند.

انرژی

رشد ۲.۳ برابری سپرده بانک‌ها نزد بانک مرکزی

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد میزان سپرده بانک‌ها نزد این بانک طی ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ رشد ۲.۳ برابری داشته و از رقم ۱۵۴هزار میلیارد ریال به ۳۵۴هزار میلیارد ریال رسیده است.

بانک

بهبود وضع معیشت از مسیر اصلاح بودجه می‌گذرد

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه می‌گوید: عمده درخواست مردم بهبود وضع معیشت است و تحقق آن با ادامه روال سابق امکان‌پذیر نیست، بر این اساس اصلاح بودجه اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

اقتصاد کلان

رشد ۴۰ درصدی تجارت با اوراسیا در نیمه نخست سال

سخنگوی گمرک گفت: در نیمه نخست ۱۴۰۰ بیش از پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالا به ارزش دو میلیارد و ۴۸۳ میلیون دلار بین ایران با اعضای اتحادیه اقتصادی گمرکی اوراسیا تبادل شد.

بازرگانی و تجارت

ایران پلی برای اتصال اعضای سازمان شانگهای به بازار منطقه

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران گفت: موقعیت ایران به گونه‌ای است که می‌تواند همانند یک پل، کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای را به بازار کشورهای منطقه متصل کند.

انرژی