رادیو مجازی اتاق ایران -13 مرداد 1401
خبرگزاری ایرنا

مهم‌ترین سیاست دولت، تغییر شرایط اقتصادی است

به گفته اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، امسال مهمترین سیاست دولت، تغییر شرایط اقتصادی کشور است لذا صادرات باید توسعه یابد و طرح های نیمه تمام واگذار شود.

اقتصاد کلان

سرمایه گذاری بیش از 10 میلیارد دلاری دولت یازدهم در تامین منابع آبی

به گفته معاون امور آب و خاک وزیر جهادکشاورزی، از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از 10 میلیارد دلار در تامین و حفظ منابع آبی سرمایه گذاری شده که این مهم در طول تاریخ کشور بی سابقه است.

آب

یکسان سازی یک باره نرخ ارز مدنظر بانک مرکزی نیست

رییس کل بانک مرکزی می گوید، این بانک یکسان سازی یک باره نرخ ارز را مدنظر ندارد و این کار به موضوعاتی چون ارتباطات بین المللی بستگی دارد.

بانک

نعمت زاده

در برخورد با قاچاقچیان کالا کوتاه نمی آییم

به گفته «محمدرضا نعمت زاده» وزیر صنعت، معدن و تجارت براساس برآوردها بین 3 تا 4 میلیارد دلار کالا به نام «ته لنجی» وارد کشور می شود و براساس مقررات هر ملوان می تواند سالی 6 مرتبه کالا وارد کند درحالیکه بیشتر از حد مجاز وارد می شود.

صنایع

500 میلیون دلار به توسعه آبیاری تحت فشار در کشور اختصاص یافت

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: 500 میلیون دلار اعتبار به توسعه آبیاری تحت فشار در زمینهای کشاورزی کشور در سال 95 اختصاص یافت.

کشاورزی و محیط زیست

ایران می تواند به مرجع بین المللی برخی تالارهای بورس تبدیل شود

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار می گوید، نقش کلیدی کشور در برخی بازارها نظیر حوزه انرژی به ویژه نفت و گاز می تواند ایران را به مرجع بین المللی برخی تالارهای بورس تبدیل کند.

بورس

شرکت‎های مالزیایی خواستار سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران هستند

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت معتقد است مهمترین تاثیر برجام در حوزه معدن و صنایع معدنی، انتقال دانش و تکنولوژی است.

نفت

توتال 2 میلیارد دلار در صنعت پتروشیمی ایران سرمایه گذاری می کند

مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارساز امضای قرارداد نهایی 2 میلیارد دلاری ایران و شرکت توتال فرانسه در یک پروژه الفین تا پایان امسال خبر داد.

صنایع

فرشاد مومنی: قدرت غیرمولدها ازتولیدکنندگان درتصمیم گیری ها بیشتر است

فرشاد مومنی، استاد گروه اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی معتقد است در فرآیندهای تصمیم گیری ها و تخصیص منابع در کشور قدرت و توان غیرمولدها از تولیدکنندگان و مردم بیشتر است.

اقتصاد کلان

راه های اجرای توافق های معطل مانده اکو از زبان رییس کل گمرک ایران

کرباسیان «مدیریت هماهنگ مرزی، یکسان سازی مقررات و شفافیت اطلاعات بین کشورهای عضو اکو برای پیشگیری از بروز هرگونه اختلاف» را راهکارهای پیشگیری از اجرا نشدن برخی توافق های اعضا اعلام کرد.

گمرک