ایام سوگواری اباعبدالله الحسین را تسليت مي‌گوييم

رادیو مجازی اتاق ایران - 20 تیر 1403

بهبود محیط کسب‌وکار

رئیس جامعه ممیزی و بازرسی ایران در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

دولت نمی‌تواند موانع کسب‌وکار را بدون مشورت با بخش‌خصوصی رفع کند

عضو کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران معتقد است؛ تصمیم‌گیران دولتی به دلیل دور بودن از فضای کسب و کار، تولید، خدمات، صنعت، کشاورزی و بازار، نمی‌توانند موانع را جز با اخذ مشاوره‌های لازم از بخش‌خصوصی واقعی برطرف کنند.

کسب‌وکارهای جدید

کوروش پرویزیان در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

شنیدن نظرات بخش‌خصوصی قبل از اتخاذ تصمیم، به نفع دولت است

کوروش پرویزیان رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران از نامه‌نگاری با شورای نگهبان برای بازگرداندن برخی مواد برنامه ششم که محدود کننده فضای کسب و کار است، خبر داد.

بازار پول و سرمایه

کیوان کاشفی در گفتگو با پایگاه خبری اتاق ایران مطرح کرد

استحکام قوانین؛ نتیجه توجه به نظرات بخش خصوصی

کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران معتقد است اعمال نظرات بخش خصوصی باعث می‌شود قوانین و بخشنامه‌‌‌های ابلاغ شده، استحکام لازم را داشته باشند و زمینه اجرایی شدن آن‌ها فراهم شود.

اقتصاد کلان

سیدرضی حاجی‌آقا میری در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

توجه به نظرات بخش‌خصوصی، راز بهبود محیط کسب‌وکار است

سیدرضی حاجی‌آقا میری، رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران، می‌گوید: قانون بد، درنهایت قابل‌اجرا نخواهد بود و این را دولت یازدهم به نیک درک کرده است؛ برای همین می‌خواهند قبل از تصویب قوانین و مقررات به نظرات فعالان بخش خصوصی، اتاق‌های ایران، اصناف و تعاون و نهادهای رگولاتوری توجه کنند.

اقتصاد کلان

بازخوانی تکالیف دولت به بهانه 5 سالگی تصویب قانون بهبود محیط کسب‌وکار

بخش‌خصوصی در سودای بهبود فضای کسب‌وکار

قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار 16بهمن 90به تصویب مجلس رسید و سرانجام 27اسفند همان سال با امضای علی لاریجانی، رئیس مجلس برای اجرا به رئیس‌جمهور وقت ابلاغ شد.

اقتصاد کلان

علی شمس‌اردکانی درباره ماده 2 و 3 قانون بهبود محیط کسب‌وکار می‌گوید

گام عملی دولت برای شنیدن صدای بخش‌خصوصی

شمس‌اردکانی، رئیس کمیسیون انرژی، صنایع پالایشی و پتروشیمی اتاق ایران می‌گوید در بخشنامه اخیر دولت، به ماده 12 قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار اشاره نشده است؛ اشکال اصلی کار در حوزه انرژی عدم اجرای ماده 12 است؛ باید از دولت سؤال کرد که چرا در بخشنامه نهم بهمن‌ماه که به اجرای ماده 2 و 3 تأکید شده، به این ماده اشاره ندارد؟

اقتصاد کلان

میزگرد تخصصی محیط کسب‌وکار و موانع پیش‌رو با حضور بهادرانی، بهکیش و سلطانی

زیر و بم‌ دنیای کار و سرمایه

در میزگرد تخصصی محیط کسب‌وکار و موانع پیش‌رو، سلطانی، بهکیش و بهادرانی از وضعیت کسب‌وکار و سرمایه در ایران گفتند و درباره ‌برون‎رفت از وضعیت نامطلوب موجود راهکارهایی ارائه دادند.

اقتصاد کلان

بخشنامه الزام دریافت نظرات بخش خصوصی پیش از تدوین مقررات دولتی ابلاغ شد

با ابلاغ بخشنامه الزام دریافت نظرات بخش خصوصی پیش از تدوین مقررات دولتی توسط معاون اول رئیس‌جمهور خطاب به دستگاه‌های اجرایی دولت، بخش عمده‌ای از مشکلات فعالان بخش خصوصی با مقررات دولتی مخل تولید و سرمایه‌گذاری، مرتفع خواهد شد.

اتاق ایران

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

قانون کسب و کار در ایران تسهیل‌گر فعالیت اقتصادی نیست

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده مجلس شورای اسلامی می‌گوید: در فضای کسب‌وکار با حجم بسیار بالایی از قوانین متعدد روبرو هستیم؛ این قوانین متعدد برای کشور مشکل‌ساز است نه تسهیل‌گر امور. باید مجلس و دولت قوانین و مقررات زاید را حذف کنند.

اقتصاد کلان

نظرسنجی پایگاه خبری اتاق ایران از فعالان اقتصادی درباره فضای کسب‌وکار

موانع کسب‌وکار در حوزه انرژی به روایت فعالان حوزه انرژی

عوامل مؤثر بر عملکرد واحدهای اقتصادی چیست؟ «محیط کسب‌وکار» و «فضای کسب‌وکار» دو بخش متفاوت از هم، مرتبط به هم و تأثیرگذار بر هم هستند. پایگاه خبری اتاق ایران، در یک نظرسنجی از فعالان اقتصادی در حوزه‌های مختلف اقتصاد شامل صنعت، معدن، تجارت، کشاورزی و خدمات، دو پرسش محوری را طرح کرده است.

اقتصاد کلان